Finał Pucharu Polski klasy Laser na j. Niegocin

Wydarzenia i imprezyregaty15 października 2021, 7:16

W drugim tygodniu października na tafli jeziora Niegocin rozegrano wyjątkowe regaty - Finał Pucharu Polski klasy Laser. Energa Finał Pucharu Polski Klasy Laser (7-9 października) to była piękna żeglarska impreza na zakończenie regatowego sezonu.

Już po raz piąty Giżycko gościło u siebie laserowych zawodników. Z roku na rok ściga się u nas coraz więcej uczestników Finału - w 2017 na starcie stanęło 120 żeglarzy, w tym roku rywalizowało już ponad 200 (nie bojących się jesiennych, mało komfortowych warunków na wodzie) żeglarzy.

W poszczególnych klasach Finał Pucharu Polski Klasy Laser 2021 zwyciężyli:

ILCA 4(LASER 4.7) chłopcy: Jacek Kalinowski CHKŻ Chojnice.
ILCA 4(LASER 4.7) dziewczęta: Karolina Jałoszyńska KŻ Nysa.
ILCA 6 (LASER RADIAL) mężczyźni: Przemysław Machowski MKS Dwójka Warszawa.
ILCA 6 (LASER RADIAL) kobiety: Lilly May Niezabitowska Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg.
ILCA 7 (LASER STANDARD) Stanisław Klimaszewski Giżycka Grupa Regatowa.

Po wyścigach regatowych uczestnicy finału mieli niewielkie szanse na odpoczynek. W czwartek rozegrano V Laserowy Drużynowy Turniej Bowlingowy o Puchar Prezesa Giżyckiej Grupy Regatowej - na podium turnieju stanęły teamy o tajemniczo brzmiących nazwach: 1. Papaje, 2. Kozacy z Wybrzeża, 3. Spółka z JOT.

W piątek odbył się absolutnie wyjątkowy performance w postaci meczowego wyścigu Sztuki kontra Sport, w którym Lilly May Niezabitowska wystartowała na żaglu Lasera Radiala będącym artystycznym dziełem autorstwa Jolanta Rejs.

Wprawdzie w wyścigu zwyciężył Sport w osobie Przemka Machowskiego, to właśnie Sztuka dostarczyła kibicom wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

W rozegranym tuż przed zachodem słońca wyścigiem Trenerów podium przedstawiało się następująco: