ReklamaA1 - Nautica Dni Otwarte

7 miejsc na Mazurach, które koniecznie trzeba odwiedzić z dziećmi

Bieżące17 maja 2022, 5:52Komentarzy: 1
7 miejsc na Mazurach, które koniecznie trzeba odwiedzić z dziećmi
 fot. mazury24.eu

Wyprawa na Mazury z dziećmi to zawsze spore wyzwanie. Ponieważ dzieciaki, choć znajdą sporo frajdy w żegludze czy zabawach na plaży, to jednak chciałyby zobaczyć coś więcej. Dlatego przedstawiamy naszych 7 propozycji na udaną podróż po Mazurach z dzieciakami.

Mazury z dziećmi nie muszą powodować, że nasi „mali turyści” będą się nudzić i źle wspominać rodzinny wypad wakacyjny. Wystarczy, że oprócz rejsu jachtem, zabaw na plaży, kąpieli w mazurskich jeziorach pokażemy im jeszcze wiele innych, wspaniałych atrakcji, w które obfituje ten region.

Przedstawiamy Wam 7 miejsc na Mazurach, gdzie wspaniale spędzicie czas z dziećmi.


Papugarnia Mazury

Każde dziecko uwielbia zwierzęta. Także na Mazurach można spotkać takie miejsca, gdzie dzieciaki będą mogły z nimi obcować, głaskać a nawet się bawić.

Papugarnia Mazury, Mini Ogród Zoologiczny w Wilkasach to miejsce, gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą 50 papug z 20 różnych gatunków. Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także dzikie gęsi.


Rejs wycieczkowy statkiem piratów po mazurskich jeziorach

Które z dzieci nie marzy by nie przepłynąć się prawdziwym statkiem piratów – prawie takim jak „Czarna Perła” z filmu „Piraci z Karaibów”. Na Mazurach i to jest możliwe do zrealizowania.

Perła Mazur to nowy statek pasażerki na Mazurach stylizowany na klimat piracki. Mamy bocianie gniazdo i odpowiednią banderę, jest pozostałość po piracie (szkielet uwielbia pozować do zdjęć), a z głośników dochodzi odpowiednia muzyka przeplatana lektorem, tłumaczącym położenie i historię regionu.

Ten piąty pod względem wielkości statek pasażerki na Mazurach ma rozmiary 34,50 długości, 5,50 szerokości oraz 8,50 wysokości (z masztem). Na trzech pokładach może pomieścić 214 osób, z czego na górnym 48, środkowym 115 i dolnym ponad 50 osób.

Statek przy prędkości ok. 15 km/h pokonuje dystans 12 km, od promenady w Mikołajkach do jeziora Śniardwy (700 metrów w głąb jeziora) i z powrotem w około 1,5 godziny. Start i powrót odbywa się na promenadzie w Mikołajkach przy Wiosce Żeglarskiej. Jeśli chcecie poznać jezioro Mikołajskie i część jeziora Śniardwy, lubicie niebanalny klimat lub chcecie zaciekawić swoje pociechy - Perła Mazur jest idealnym wyborem.


Boyen Water Park na Mazurach

Park Wodny Boyen to wyjątkowe miejsce w samym sercu Mazur, znajdujący się na jeziorze Popówka Mała w Giżycku przy Twierdzy Boyen. Water Park to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną.

Gwarantujemy sportowe doznania pasjonatom ruchu, zabawę dla najmłodszych oraz relaks na łonie przyrody. Główną atrakcją naszego obiektu jest wodny tor przeszkód o powierzchni prawie 3 tyś metrów kwadratowych oraz dwa wyciągi do wakeboard'u w systemie dwusłupowym o długościach 220 i 180 metrów, na których odnajdą się zarówno początkujący i profesjonaliści.

Na plaży zlokalizowany jest bar oraz strefa relaksu. Cały teren jest osłonięty pięknym lasem.


Wilcze Lotnisko na Mazurach

Macie wśród swoich dzieci miłośnika historii i lotnictwa? Chciałby zobaczyć samoloty myśliwskie z czasów II wojny światowej, a książkę „Dywizjon 303” zna na pamięć? To mamy świetną propozycję.

Wilcze Lotnisko (wcześniej filia Muzeum Dywizjonu 303) zlokalizowano przy drodze Kętrzyn - Gierłoż i jest to znakomite uzupełnienie dla wszystkich odwiedzających Wilczy Szaniec.

Na terenie Wilczego Lotniska mogą Państwo zobaczyć bardzo intersującą wystawę w ramach, której zaprezentowane jest wiele wyjątkowych pamiątek po polskich dywizjonach w tym nr 1 Bitwy o Anglię, czyli Dywizjonie 303. Jak wskazują twórcy tego muzeum, znajdziemy tu również samolot Hawker Hurricane pochodzący z planu filmowego “Dywizjon 303 - Historia Prawdziwa”. Oprócz myśliwca również można dojrzeć słynne rowery, na których jeździli polscy piloci z Dywizjonu 303.


Wspaniałe safari na Mazurach

Zoo Safari Okrągłe to kolejne, pełne zwierząt miejsce na Mazurach, którego zwiedzenie w stylu afrykańskiego safari (na przyczepie za ciągnikiem lub samochodem) jest wyjątkowo atrakcyjne. Wycieczka po rozległym terenie zamieszkiwanych przez kilkanaście gatunków zwierząt zajmuje około 60 minut. Tutaj zwierzęta do swojej dyspozycji mają piękne łąki, strome pagórki, tereny bagienne i błotniste, dzięki czemu czują się wyjątkowo swobodnie.

Obiekt jest czynny codziennie w sezonie letnim i zimowym. Przed przyjazdem należy jednak wcześniej dokonać rezerwacji, podczas której zostaniemy również przygotowani na to, co może nas czekać. Chętni na safari muszą się stawić 10 minut przed umówionym czasem. W sezonie zimowym organizowane są wyjazdy do jeleni i danieli oraz odwiedziny zwierząt w stajni.


Mazurolandia – wszystkie mazurskie obiekty historyczne w pigułce

Niezwykle atrakcyjne miejsce rozrywki i edukacji dla całych rodzin. Będąc na Mazurach koniecznie trzeba je odwiedzić. Obiekt znajduje się obok Kętrzyna, w miejscowości Parcz. Powstał tu park rozrywki, który prezentuje historię Warmii i Mazur – od okresu średniowiecza do II wojny światowej. Świetne miejsce do zabawy, edukacji i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Mazurolandia to tak naprawdę kilka parków tematycznych. Każdy z nich koniecznie trzeba odwiedzić. Park Miniatur Warmii i Mazur – tu zobaczymy najważniejsze obiekty zabytkowe tego regionu Polski w odpowiednio mniejszej skali.

Mamy tu więc Twierdzę Boyen, Bazylikę w Świętej Lipce oraz pałace, zamki rozlokowane w całym regionie. Zobaczymy również wszystkie charakterystyczne obiekty dla Warmii i Mazur. Wszystkie makiety wykonane w skali 1:25.


Kowbojski klimat na Mazurach

Mazury przypominają trochę XIX wieczny Dziki Zachód w Ameryce Północnej. Nieskażona przyrody, dzikie, często niezamieszkałe tereny, dzika zwierzyna, niewielkie osady ludzkie. Nic więc dziwnego, że właśnie tu – pod Mrągowem ulokowało się westernowe miasteczko Mrongoville. Zresztą Mrągowo słynie z tradycji „kowbojskich”. To tu, co roku odbywa się festiwal muzyczny - Piknik Country.

Westernowe miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 r. Budowa kosztowała blisko 8 mln zł i została dofinansowana z UE kwotą 4,5 mln zł. Mrongoville jest niemal dokładnie odwzorowanym miasteczkiem z czasów XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu.

Co ciekawe, obok tego miejsca działa również wioska indiańska z naturalnej wielkości namiotami – tipi. Miasteczko znajduje się na przedmieściach, niedaleko rzeki Dajny. Aby dojechać do Mrongoville należy kierować się na Giżycko i z lewej strony drogi szukać drogowskazu umieszczonego niedaleko parkingu.

To oczywiście nasze propozycje, które możecie swobodnie rozwijać o swoje ulubione miejsca, których przecież jest wiele na Mazurach.

Wkrótce przedstawimy Wam kolejne nasze propozycje na udane wakacje z dziećmi w tym przepięknym regionie.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

 • 29
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 6
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 4
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo