Wiele schronisk dla zwierząt w Polsce boryka się z problemem przepełnienia przez bezpańskie psy i koty. To powoduje, że wiele organizacji prowadzi aktywną kampanię promocyjną na rzecz adopcji zwierząt w duchu „nie kupuj, adoptuj”. Z ciekawym pomysłem wyszło w tej sprawie Giżycko na Mazurach.
W centrum Giżycka na Pasażu Portowym, w przeddzień Walentynek, stanęła wyjątkowa wystawa zdjęć piesków - podopiecznych schroniska w Pudwągach. Wystawę zrealizowaną przez Miasto Kętrzyn, spółkę Komunalnik, Fundację Z Miłości do Radości przygotował w Giżycku Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.
- Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Giżycku serdecznie zaprasza na Pasaż Portowy. Ustawiliśmy tam galerię zdjęć piesków, przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach koło Kętrzyna, a wśród nich nasza czarnulka PUSIA, która nadal szuka domku. Może któryś z bezdomniaków znajdzie w ten sposób nowego właściciela, bo przecież nie każdy śledzi media społecznościowe, a spacerowo na Pasaż Portowy można wybrać się nawet codziennie. Gdybyście zainteresowali się którymś czworonogiem prosimy o kontakt ze schroniskiem 601 677 115 - zapraszają pracownice Wydziału.
Wystawa składa się z 12. przepięknych zdjęć psów wykonanych przez fotografkę Annę Kajat. Nie bez powodu wystawa zbiegła się z Walentynkami. Urocze ujęcia mają za zadanie pobudzić wrażliwość w obserwujących, rozbudzić miłość do czworonogów i przekonać potencjalnych zainteresowanych do adopcji.
Fundacja „Z miłości do radości” powstała w 2023 r. z myślą o osobach starszych, które chcą się cieszyć jesienią swojego życia.
- W naszych działaniach pragniemy łączyć, wspierać, jednoczyć i bawić Seniorów. Robimy wszytko, by zajęcia, imprezy, spotkania i inne formy skierowane do osób starszych, przynosiły im pożytek i radość. Nazwa „Z miłości do radości” powstała również z myślą o zwierzakach: psach, kotach i nie tylko, wszystkich tych, którym możemy przynieść wsparcie, pomoc w znalezieniu bezpiecznej i kochającej rodziny. Promujemy adopcję zwierzaków porzuconych, zostawionych w schroniskach, potrzebujących szczególnej miłości. Wspieramy schroniska, zachęcamy do szukania właśnie tam swoich czworonożnych przyjaciół – informuje organizacja.
Zbierają karmy, łakocie, kocyki na zimę i inne, akcesoria, jakie są potrzebne w takich miejscach. Dla nich zwierzak to członek rodziny.
Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska?
Adopcja psa ze schroniska to decyzja, która przynosi korzyści zarówno dla psa, jak i dla adoptującego. W dzisiejszych czasach, gdy wiele zwierząt szuka nowego domu, warto zastanowić się nad adopcją ze schroniska, zamiast kupować psa od hodowcy.
Jednym z najważniejszych powodów adopcji psa ze schroniska jest ratowanie życia. Schroniska są często przepełnione, a wiele psów nie ma szans na znalezienie nowego domu. Adoptując psa, dajesz mu drugą szansę na szczęśliwe życie, a jednocześnie przyczyniasz się do zmniejszenia liczby bezdomnych zwierząt.
Psy w schroniskach są zazwyczaj poddawane szczegółowym badaniom weterynaryjnym, szczepieniom oraz sterylizacji lub kastracji. Oznacza to, że adoptując psa ze schroniska, masz pewność, że otrzymujesz zwierzę zdrowe i gotowe do nowego życia. Wiele schronisk oferuje również wsparcie po adopcji, co może być niezwykle pomocne w pierwszych tygodniach z nowym pupilem.
W schroniskach można znaleźć psy różnych ras, wielkości, wieku i temperamentów. Niezależnie od tego, czy szukasz małego, energicznego psa czy spokojnego, starszego towarzysza, z pewnością znajdziesz w schronisku psa odpowiadającego Twoim potrzebom i stylowi życia.
Pracownicy schronisk często dobrze znają swoich podopiecznych i mogą dostarczyć cennych informacji na temat ich zachowania, zdrowia i preferencji. Dzięki temu masz możliwość lepszego dopasowania psa do swojej rodziny i warunków domowych, co zwiększa szanse na udaną adopcję.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!