6 września została podpisana pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) a Województwem Warmińsko-Mazurskim umowa o powierzenie grantu na działanie „Mazury bez barier” realizowanego przez Mazurski Park Krajobrazowy w ramach projektu „Obszar chroniony, obszar dostępny”.
Celem projektu jest wypracowanie ramowego modelu dostępnego parku narodowego i krajobrazowego jako elementu dostępności oferty turystycznej dla osób z niepełnosprawnościami i wdrożenie wybranych elementów tego modelu w Polsce.
W projekcie bierze udział 9 parków krajobrazowych i 7 parków narodowych.
Liderem projektu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z partnerem krajowym Ministerstwem Klimatu i Środowiska (MKiŚ) oraz partnerem ponadnarodowym: Global Nature Fund (GNF) z siedzibą w Niemczech.
W ramach części projektu realizowanego przez Mazurski Park Krajobrazowy „Mazury bez barier” planuje się m.in.: zakup 3 pętli indukcyjnych, przygotowanie audioprzewodnika, zakup infokiosku z oprogramowaniem dostosowanym dla osób ze szczególnymi potrzebami, odtworzenie oznakowania szlaków turystycznych, remont łazienki w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej, naprawę nawierzchni ścieżki dydaktycznej w rezerwacie przyrody „Zakręt”, szkolenia dla pracowników z zakresu języka migowego i kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Łączna wartość realizowanego przez Mazurski Park Krajobrazowy projektu to: 354 700,00 zł.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!