ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nietrzeźwi sternicy na mazurskich jeziorach zatrzymani

Bieżące13 września 2023, 10:11Komentarzy: 10
Nietrzeźwi sternicy na mazurskich jeziorach zatrzymani
Zdjęcie poglądowe. fot. mazury24.eu

Wakacje za nami, ale piękna pogoda, podczas minionego weekendu, sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad naszymi akwenami czuwali policyjni wodniacy, którzy zatrzymali dwóch nietrzeźwych sterników. Jeden z nich miał blisko 2 promile. Pływał skuterem wodnym po jeziorze Nidzkim. Drugi miał ponad 0,5 promila i stał za sterami łodzi motorowej pływając po jeziorze Bełdany. Obu grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Za nami pierwszy weekend września. Piękna pogoda sprawiła, że nad jeziorami wypoczywało jeszcze mnóstwo osób. Nad ich bezpieczeństwem, w dalszym ciągu, czuwali policyjni wodniacy. Jak się jednak okazało nie wszyscy pamiętali o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

W trakcie minionego weekendu policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie zatrzymali dwóch nietrzeźwych sterników. Pierwszy z nich zatrzymany został do kontroli w sobotę (09.09.2023 r.) przed godz. 15.00 na jeziorze Bełdany, gdzie wodniacy zatrzymali do kontroli łódź motorową. Za jej sterami stał 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (10.09.2023 r.) po godz. 17.00 policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli skuter wodny, który pływał po jeziorze Nidzkim. Sternikiem był 43-letni turysta z województwa mazowieckiego, od którego bardzo wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj sternicy zachowali się bardzo nieodpowiedzialnie pływając w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie informacji Warmińsko-Mazurskiej Policji

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 5
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 7
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów