Reklama

Podniesienie zatopionego jachtu na jeziorze Śniardwy. Zobacz film

Bieżące28 czerwca 2022, 6:04Komentarzy: 8
Podniesienie zatopionego jachtu na jeziorze Śniardwy. Zobacz film
 fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe/kadr filmu

Na ten wrak natrafiono trochę przypadkiem. Mimo, że usytuowanie zatopionego jachtu nie przeszkadza w żegludze po Śniardwach, zdecydowano się na wydobycie łodzi z dna akwenu. Podjęło się tego Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Całą akcję pokazano na filmie.

Jacht na dnie jeziora Śniardwy spoczywał przez rok. Został znaleziony i wydobyty przez ratowników z sekcji nurkowej Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak relacjonowali płetwonurkowie, żaglówka znajdowała się na głębokości 10 metrów. Jacht jest nieco zamulony, ale w dobrym stanie – nie widać na nim dziur i innych uszkodzeń.

- Jacht ten zatonął w czasie burzy. Płynący nim ludzie zostali podjęci z wody przez innych żeglarzy i nie umieli wskazać, gdzie utopili żaglówkę. Nasi nurkowie znaleźli ją teraz trochę przypadkowo. Jest usytuowana w takim miejscu, że nie zagraża innym pływającym po Śniardwach jednostkom – powiedział dyżurny ratownik MOPR Tomasz Kurowicki.

Nurkowie najpierw zamieścili w mediach społecznościowych film, na którym widać zatopioną jednostkę, a wkrótce też pojawił się materiał filmowy z wydobycia jednostki.

- Film przedstawia relacje z wydobycia jachtu na jeziorze Śniardwy, który spoczywał na dnie jeziora przez okrągły rok. Znaleziony i wydobyty przez naszych ratowników z sekcji nurkowej MOPR. Jacht znajdował się w zatoce Okartowskiej na około 10 metrach głębokości – informują ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

 • 22
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 8
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 6
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Marshalle

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - AZS Wilkasy