ReklamaA1 - Stranda Majówka

Pożar łodzi na Śniardwach. Trzy osoby ranne

Bieżące8 czerwca 2021, 20:47Komentarzy: 0
Pożar łodzi na Śniardwach. Trzy osoby ranne
 fot. MOPR

Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze łodzi motorowej, do którego doszło na mazurskim jeziorze Śniardwy. Jedna z poparzonych osób jest w stanie ciężkim.

Do pożaru na 8-metrowej łodzi motorowej doszło, po południu, między Wyspą Pajęczą a Niedźwiedzim Rogiem. Na pokładzie było czterech mężczyzn – mówi nadkomisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji.

Dwie osoby trafiły do szpitala – informuje dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku Radosław Wiśniewski.

Pożar łodzi na Śniardwach. Trzy osoby ranne

Na pokładzie były cztery osoby (…) Uruchomiony został nasz zespół ratownictwa wodnego plus zespół medyczny, a także inne służby, jak policja i straż pożarna. W wyniku pożaru ucierpiały cztery osoby, w tym dwie lekko, a dwie ciężko.  Do ciężko poparzonej osoby zadysponowało śmigłowiec LPR.

Trzy osoby  przebywają w szpitalu, w tym jedna w stanie ciężkim. Ludzie płynący tą łodzią są grupą znajomych. Prawdopodobnie to turyści, ale tego też nie wiemy jeszcze dokładnie – powiedziała nadkom. Anna Szypczyńska z policji w Piszu.

„Kiedy strażacy przybyli na miejsce cała jednostka stała w ogniu” – powiedział starszy kapitan Grzegorz Kuliś ze straży pożarnej w Piszu. Dodał, że płonąca łódź motorowa miała około 8 metrów długości, a akcja gaśnicza trwała około 2 godzin.

Po ugaszeniu ognia, odholowano spaloną łódź do Niedźwiedziego Rogu, a strażacy prowadzą jeszcze działania zabezpieczające. W akcji na jeziorze uczestniczyli strażacy PSP z Pisza oraz OSP z Mikołajek i Rucianego-Nidy.

źródło informacji: PAP

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 7
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 6
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine