ReklamaA1 - Wioska Św. Mikołaja

„Rest and Learn”. Nowa inwestycja prozdrowotna w Ogonkach

Inwestycje11 października 2020, 13:54Komentarzy: 5
„Rest and Learn”. Nowa inwestycja prozdrowotna w Ogonkach
Miejscowość Ogonki. fot. mazury24.eu

Już w połowie 2022 roku Ogonki mają wzbogacić się o nowy obiekt turystyki prozdrowotnej „Rest and learn”. Pod koniec września podpisano umowę o dofinansowanie realizacji projektu pod tą samą nazwą, który realizować będzie konsorcjum przedsiębiorców. Liderem konsorcjum jest Spółka Avista Consulting and Management z Warszawy – informuje Urząd Miejski w Węgorzewie.

30 września 2020 r. w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawiciele lidera konsorcjum podpisali umowę o dofinansowanie projektu „Rest and learn”. Przyznana dotacja ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa na realizację przedsięwzięcia przekracza 26 mln zł.

Projekt realizować będzie konsorcjum w składzie: Avista Consulting and Management Sp. z o.o. z Warszawy, Sea Development Sp. z o.o. z Kutna, ILC International Language Centre Poland Sp. z o.o. z. Warszawy, Unitedsky Sp. z o.o. z Warszawy.

Co zakłada projekt?

Projekt zakłada połączenie efektywnej edukacji zawodowej (szkolenia gastronomiczne realizowane we współpracy z włoskim Universita dei Sapori z Perugii, intensywne kursy językowe w formule wioski językowej oraz kursy pilotażu, wykorzystujące bazę warmińsko-mazurskich lotnisk) z aktywnym odpoczynkiem przy wykorzystaniu zasobów naturalnych Mazur, nowoczesnej bazy sprzętowej oraz z coachingiem stylu życia.

W ramach tego ostatniego każdy gość będzie miał możliwość przeprowadzić bilans stanu swojego zdrowia. Na tej podstawie dobrany zostanie zindywidualizowany pakiet spa and wellness. Wszystko po to, by gość mógł rzeczywiście wypocząć i jednocześnie zmienić swój styl życia z korzyścią dla kondycji psychofizycznej. Każdy gość będzie także wspierany na miejscu poradnictwem dietetycznym i w zakresie aktywności fizycznej dobranej do aktualnego stanu zdrowia.

„Odpoczywaj i ucz się”

Zgodnie z dewizą obiektu „Odpoczywaj i ucz się” w ramach pakietu pobytowego gościom obiektu oferowane będą następujące usługi: hotelowo-gastronomiczne, szkoleniowe w zakresie kształcenia ustawicznego (gastronomia, języki obce, pilotaż), rekreacyjne i sportowe poprzez zapewnienie obiektów i sprzętu do rekreacji oraz uprawiania sportu amatorsko lub wyczynowo, w tym sprzętu do sportów wodnych, paramedyczne (spa, wellness, odnowa biologiczna) i medyczne (bilans stanu zdrowia), inne (eventy grupowe).

Innowacyjność projektu potwierdza m.in. opinia naukowców Politechniki Wiedeńskiej.

Co powstanie w ramach projektu w Ogonkach?

Projekt bazuje na potencjale miejscowości Ogonki, w tym wynikającym z położenia nieruchomości objętej projektem nad brzegiem jeziora Święcajty. Dzięki realizacji inwestycji konsorcjanci utworzą 45 nowych miejsc pracy.

W ramach projektu powstanie następująca infrastruktura sportowo-turystyczna: obiekt hotelowy na 108 miejsc noclegowych z krytym basenem i wypożyczalnią sprzętu wodnego (jachty, kajaki, rowery wodne); obiekt spa and wellness z laboratorium diagnostycznym, salami do kinezyterapii i fizykoterapii, salą fitness i siłownią oraz urządzeniami do odnowy biologicznej, jak np.: komorą hiperbaryczną, urządzeniami do kriostymulacji czy terapii świetlnej; obiekt szkoleniowy z 9 pracowniami szkoleniowymi, w tym 2 pracowniami do nauki języków obcych, 6 salami do kursów gastronomicznych i 1 pracownią z jednym z najnowocześniejszych w Polsce symulatorów lotów, a także z wypożyczalnią sprzętu sportowego (z rowerami, kijami do nordic walking, piłkami i innym sprzętem do różnych dyscyplin sportowych oraz sześciometrową mobilną ścianką wspinaczkową); boisko sportowe ze sztuczną trawą i kort tenisowy z nawierzchnią poliuretanową.

– Inwestycja w Ogonkach ma dla nas duże znaczenie gospodarcze i turystyczne. To nowe miejsca pracy, element promocji gminy, rozwój turystyki. Cieszę się również, że wkrótce będziemy mogli korzystać z basenu. Oprócz bazy hotelowej, projekt zakłada możliwości efektywnej edukacji zawodowej, podkreśla aktywny wypoczynek przy wykorzystaniu naturalnych zasobów przyrodniczych oraz dbałość o kondycję psychofizyczną (co doskonale wpisuje się w założenia koncepcji promocji gminy FitCity WĘGORZEWO) -podkreśla burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski.

Zobacz miejscowość Ogonki na naszych zdjęciach.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz