ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

"Sąsiedzka" uczta dla ducha i dla ciała

"Sąsiedzka" uczta dla ducha i dla ciała
"Sąsiedzka Schadzka", czyli impreza promocyjna kół gospodyń wiejskich powiatu węgorzewskiego w Ogonkach nad jez. Stręgiel fot. Mazury24

Koła gospodyń wiejskich powiatu węgorzewskiego ugościły uczestników "Sąsiedzkiej Schadzki" znakomitymi swojskimi przysmakami, występami lokalnych artystów, a także miłym słowem i serdecznym uśmiechem.  

Na uczestników niedzielnej (25 sierpnia) "Sąsiedzkiej Schadzki" w Ogonkach nad jeziorem Stręgiel czekały pięknie nakryte stoły, przy których można było usiąść i rozkoszować się swojskimi przysmakami, przygotowanymi przez gospodynie powiatu węgorzewskiego. Wszystkie stoiska kół gospodyń wiejskich kusiły zmysły. Zapachy, barwy i dźwięki współgrały ze sobą, tworząc swojski klimat, pełen wyśmienitego jedzenia i miłych pogawędek. 

"Sąsiedzka Schadzka" to pierwsza impreza zorganizowana oddolnie przez KGW powiatu węgorzewskiego - mówi Alicja Rymszewicz, jedna z organizatorek oraz inicjatorka współpracy między kołami. - Prawdopodobnie będzie to impreza cykliczna, która co roku będzie w innej wsi. A może zostaniemy w Ogonkach? Tak cudnej plaży, oddającej wiejski klimat szkoda opuszczać… Celem tej imprezy jest promocja dobrego życia na wsi, na które składają się zdrowe, świeże jedzenie, kultura, którą ciągle należy wspomagać wszelkimi działaniami i dobrosąsiedzkie stosunki. Relacje, które tworzymy w wiejskich wspólnotach są czymś wyjątkowym, czymś, co należy promować i z czego być dumnym. Tę sąsiedzkość wyraźnie odczuwaliśmy na swoich stoiskach, pożyczając od siebie nawzajem sztućce czy sprzęty, czy częstując się nawzajem kulinariami. Atmosfera była wyjątkowa.

Stoiska kulinarne przygotowane były przez KGW: Ogonki, Klimki, Kal, Trygort i Wesołowo.  KGW Piłaki Małe wraz z Pracownią Skiroławki przygotowało ściankę z logo "Sąsiedzkiej Schadzki", gdzie każdy mógł wykazać się talentem malarskim i tworzyć wspólne dzieło. Pracownia Skiroławki i KGW Ogonki we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Trygort przygotowały oryginalne ręcznie malowane żagle, które promowały imprezę. Na scenie wystąpili artyści Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Węgorzewa oraz członkowie KGW z Piłak, Kut i Ogonek.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Luani Consulting
ReklamaA2 - Tło Dla Mew