ReklamaA1 - Inwestycja Nove Rydzewo

Spacer z Krystyną Czubówną po Mazurach

Bieżące18 stycznia 2022, 5:52Komentarzy: 1
Spacer z Krystyną Czubówną po Mazurach
jezioro Niegocin na Mazurach. fot. mazury24.eu

Giżycko wspiera promocyjnie projekt "Ekoaplikacji", która w nowoczesny sposób przekaże wiedzę o ekosystemach Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Każdy, bezpłatnie, będzie mógł ją zainstalować na swoim smartfonie.

Celem przedsięwzięcia realizowanego przez fundację HumanDoc jest zwiększenie ochrony bioróżnorodności Krainy Wielkich Jezior Mazurskich poprzez podniesienie świadomości społecznej.

- Masowa turystyka przyczynia się do coraz większej degradacji środowiska. A gdyby tak wyposażyć każdego turystę w osobistego, wirtualnego przewodnika, który pokaże nam piękno przyrody i powie, jak o nią dbać? - czytamy na stronie projektu.

Twórcy aplikacji mają na myśli wyjątkowego wirtualnego przewodnika, który głosem Krystyny Czubówny — ulubionej lektorki Polaków, będzie oprowadzał turystów po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Wykorzystując najnowsze technologie, w tym możliwości rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality), interaktywna ekoaplikacja będzie wiodła użytkowników wybranymi szlakami, wskazując piękno otaczającej przyrody, ale też pokazując co stanie się z jeziorem, lasem, siedliskiem ptaków, gdy przestaniemy dbać o naturę.

Dzięki krótkim, prostym komunikatom składającym się na opowieści czytane przez Krystynę Czubównę, użytkownicy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a jednocześnie uświadomią sobie, jak niebezpieczne są dla ekosystemów częste zachowania turystów (hałas, czy …sikanie do jeziora).

Proste historie uświadomią użytkownikom, jak niewiele trzeba, by zadbać o przyrodę i jak dużo zależy od każdego z nas.

Projekt „Zakorzenieni w przyrodzie – budowa eko-aplikacji dedykowanej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich” korzysta z dofinansowania o wartości 172 572,11 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG na lata 2014-2021 w ramach programu: Działania związane z ochroną środowiska i ekosystemów prowadzone przez NGO – Fundusz Małych Grantów.

Rzetelność treści zawartych w aplikacji gwarantuje współpraca z naukowcami Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Działania promocyjne wspierać będzie Miasto Giżycko.

Ekoaplikacja dostępna będzie za darmo, dla każdego posiadacza smartfona.

źródło: UM Giżycko

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - system czarterów