ReklamaA1 - Przystań Nautica

Tego widoku nikt się nie spodziewał na Mazurach. Interweniowała policja

Bieżące8 maja 2024, 9:50Komentarzy: 4
Tego widoku nikt się nie spodziewał na Mazurach. Interweniowała policja
 fot. Bogaczewo Gmina Giżycko/facebook

Spora niespodzianka na trasie Bogaczewo-Strzelce na Mazurach. Kierowcy, którzy poruszali się w niedzielę tą trasą, na poboczu drogi mogli oglądać…wielbłąda. Powiadomiona policja udała się na miejsce zdarzenia, aby wyjaśnić skąd w tym regionie wzięło się takie zwierzę.

Z reguły na Mazurach możemy zobaczyć rozmaite zwierzęta, które czasami wchodzą na drogi – koniki, bociany, dziki a nawet czasami żubry. Skąd jednak wziął się tu wielbłąd?

- Policjanci otrzymali dwa zgłoszenia od zaniepokojonych świadków, którzy zgłosili, że przy drodze na trasie Wilkasy-Strzelce pojawił się wielbłąd. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, lecz nie zastali już tam zwierzęcia. Udali się oni jednak do pobliskiego mini zoo, gdzie właściciel potwierdził, że wielbłąd uciekł z zagrody i zostały wszczęte wobec tego zdarzenia odpowiednie środki — informowała mł. asp. Karolina Hrynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Wtedy okazało się, że wielbłąd jest mieszkańcem Mazur, a konkretnie Wilkas, gdzie przebywa w mini zoo - "ZOOEkipa Park Zwierząt". Zwierzę zostało spłoszone przez kierowców quadów, podczas przeprowadzania na pastwiska.

Na szczęście jego opiekunowie dość szybko namierzyli uciekiniera i przetransportowali go z powrotem do mini zoo.

- Bator - bo tak ma na imię uciekinier - został spłoszony przez majówkowych kierowców, na warkoczących quadach, podczas przeprowadzania na pastwiska. W ciągu godziny od ucieczki został bezpiecznie odłowiony i przetransportowany do swojego domu. Dziękujemy wszystkim za niezliczone telefony z informacją gdzie znajduje się wielbłąd. Dzięki internetowi i okolicznym mieszkańcom udało się przeprowadzić akcję bardzo szybko i sprawnie. Dziękujemy za zaangażowanie, jesteśmy Wam niesamowicie wdzięczni – informuje mini zoo w Wilkasach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts