W ramach inicjatywy „Żeglarstwo jest eko” ukazał się w tym roku Minipodręcznik o zrównoważonym żeglarstwie. Znajdziemy w nim trochę ciekawej teorii i praktyczne wskazówki, które pozwolą ograniczyć wpływ swojego rejsu na przyrodę Mazur.
Podręcznik dostępny jest za darmo, dla żeglarzy, motorowodniaków, instruktorów i członków załóg, małych i dużych.
Publikację może pozyskać na tej stronie: https://www.zeglarstwojesteko.pl/podrecznik
- Chcemy trafić z podręcznikiem wszędzie tam, gdzie docierają żeglarze – tak by bez wysiłku mogli do niego zajrzeć i podzielić się wiedzą z załogą. Znajduje się w nim sporo ciekawej teorii i praktyczne wskazówki, które pozwolą żeglarzom ograniczyć wpływ swojego rejsu na przyrodę Mazur bez szkody dla gospodarki. Dostępny jest za darmo, dla żeglarzy, motorowodniaków, instruktorów i członków załóg, małych i dużych – informują inicjatorzy akcji. - Zależy nam, by podręcznik dotarł do jak najszerszego grona odbiorców - tak, by żeglarze bez wysiłku mogli do niego zajrzeć i podzielić się wiedzą z załogą. Dlatego pozyskaliśmy środki na wydruk i wysyłkę podręcznika i właśnie zamówiliśmy pierwsze 500 sztuk, które za darmo dotrą do firm czarterowych które już się do nas zgłosiły.
Podręcznik za darmo wysyłany jest do firm czarterowych, portów, szkół żeglarstwa i innych miejsc, w których spotykają się żeglarze na Mazurach. Podręcznik dostępny jest w formie drukowanej w kolorze na solidnym papierze (ok. 20 stron), drukowanej w formie zalaminowanej ulotki A5 (2 strony) z kodem QR, który zainteresowanych odsyła prosto do podręcznika w PDFie.
Aby otrzymać publikację należy wypełnić tylko formularz: https://forms.gle/5651bjC4n5a9TBVLA
Podręczniki będzie wysyłany do zainteresowanych osób pod koniec lipca.
- W ramach Żeglarstwo jest eko planujemy też inne ciekawe akcje w te wakacje – m.in. tablice edukacyjne pod patronatem Zakładu Ochrony Wód Instytutu Ochrony Środowiska Państwowego Instytutu Badawczego czy poszukiwanie i rozpowszechnianie „zielonych” praktyk w portach, szkołach żeglarstwa czy firmach czarterowych – mówi Mateusz Hoffman z organizacji „Żeglarstwo jest Eko”. - W tym projekcie poszukaliśmy odpowiedzi na pytanie "Jak żeglować ekologicznie." Przeprowadziliśmy ankietę wśród żeglarzy, by dowiedzieć się jakie tematy na styku żeglarstwa i ekologii najbardziej ich interesują. Poprosiliśmy naukowców o opracowanie serii popularnonaukowych artykułów, które o tych tematach opowiadają. Na ich podstawie opracowaliśmy materiały edukacyjne, darmowe i dostępne dla wszystkich tych, którzy są nimi zainteresowani. Przeszkoliliśmy ponad 100 żeglarzy w temacie ekologicznego żeglarstwa. W końcu opracowaliśmy zestaw rekomendacji, które przekazaliśmy instytucjom i samorządom, które mogą zadbać o dobro Mazur wprowadzając odpowiednie zmiany.
Projekt został zrealizowany w ramach Projektów Solidarności Europejskiego Korpusu Solidarności.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!