ReklamaA1 - Sailing Machine

Wypadek na jeziorze Kisajno. Trwają poszukiwania milionera

Bieżące19 sierpnia 2019, 9:20
Wypadek na jeziorze Kisajno. Trwają poszukiwania milionera
Jezioro Kisajno (zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu)  fot. Mazury24

Cały czas trwają poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który w niedzielę rano wypadł z motorówki. Prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Do wypadku łodzi motorowej doszło w okolicy miejscowości Fuleda w powiecie giżyckim. 

Mężczyzna zaginął w niedzielę około godz. 3 nad ranem na jez. Kisajno. Wszystko wskazuje na to, że wypadł z motorówki, którą pływał z 27-letnią kobietą. 

 - Koncentrujemy się na poszukiwaniach na jeziorze Kisajno. Służby - od godzin porannych - uczestniczące w poszukiwaniach, ruszyły z powrotem na wodę- informują policjanci z Giżycka.

Trwająca w niedzielę od wczesnego rana akcja poszukiwawcza została wstrzymana przed godz. 21.00 z powodu zapadnięcia zmroku.

Olsztyńska prokuratura potwierdza, że zaginiony to Piotr Woźniak-Starak - jeden z najbogatszych Polaków, a prywatnie mąż dziennikarki i prezenterki Agnieszki Woźniak-Starak.

Według policji, z soboty na niedzielę przed godz. 4.00 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze Kisajno pływa motorówka i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Funkcjonariusze i ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową, na pokładzie której nikogo nie było. Silnik nie pracował, być może skończyło się paliwo.

W ocenie policjantów, rzeczy pozostawione na motorówce wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie których znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób - 27-letnią mieszkankę Łodzi. 

Policja wskazywała, że z relacji odnalezionej kobiety wynikało, iż płynęła motorówką z 39-letnim mężczyzną i podczas wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli z niej do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Relacjonowała, że przepłynęła około sto metrów.

Do zdarzenia doszło w okolicy miejscowości Fuleda (w powiecie giżyckim), niedaleko miejsca, w którym rodzina Staraków ma liczącą ponad 200 ha posiadłość. 

W niedzielnej akcji ratowniczej i poszukiwaniach na jeziorze brała udział grupa płetwonurków, strażacy, ratownicy MOPR i policjanci. Przeszukiwano powierzchnię, dno i brzegi jeziora. Straż użyła sonarów i robota do prac podwodnych. W akcji poszukiwawczej uczestniczył też śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.

W poniedziałek od rana poszukiwania zostały wznowione. W akcji biorą udział strażacy i policjanci, którzy korzystają ze specjalistycznego sprzętu, m. in. łodzi z sonarami. 

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew