Ogrody Pokazowe i MotylarniaOgrody Pokazowe i Motylarnia

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 6097

W bajkowym Ogrodzie kolorów, zapachów i motyli. Jest takie miejsce na Mazurach, gdzie można oderwać się nie tylko od codzienności ale i rzeczywistości. Niemal w bajkowej atmosferze spędzić nieco czasu wśród przepięknych, kolorowych ogrodów i motyli. Idealne miejsce na romantyczne spotkanie.

W miejscowości Marcinkowo niedaleko Mrągowa znajduje się niezwykłe miejsce, a właściwie potężny, zajmujący powierzchnię 3000 m3 ogród z wieloma, wielobarwnymi, rzadko spotykanymi w naszym klimacie roślinami. Rozmaita roślinność tak zachwyca, że nie można oderwać oczu od ferii kolorów i nie chce się opuszczać tego magicznego miejsca.

To miejsce to dzieło Magdaleny Markiewicz, która odwiedziła wiele światowych wystaw ogrodniczych i była w największych na świecie ogrodach botanicznych, aby zdobyć wiedzę potrzebną do stworzenia na Mazurach tego wyjątkowego i magicznego miejsca. W tym jednym miejscu możemy spacerować w ogrodach: śródziemnomorskim, zakochanych, różanka, białym, traw, marokańskim, nowoczesnym, mazurskim, pnączy, skalniak, ziołowo-warzywnym, egipskim, japońskim czy “zieloną klasą”.

Spacery wśród ogrodowej roślinności dopełniają elementy małej architektury: altany, pergole, rzeźby, fontanny. Możemy też tu obejrzeć woliery z bażantami oraz motylami. Chociaż nie należy spodziewać się wielu rozmaitych gatunków tych owadów w wielkich ilościach. Jest to raczej obiekt naukowo-badawczy. Wart jednak obejrzenia, ponieważ motyli na świecie jest już coraz mniej. Owady te giną przez stosowane środki chemiczne w rolnictwie. Na terenie ogrodów znajdują się również: plac zabaw dla dzieci, kawiarenka oraz sklepik z pamiątkami (wyroby rękodzielnicze). Można tu kupić rośliny ozdobne, artykuły ogrodnicze, nasiona czy pamiątki.

Ogrody prowadzą także zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych oraz zielone szkoły. Możemy również skorzystać z oferty warsztatów rękodzieła m.in.: warsztatów ceramicznych, hortiterapii, edukacji ekologicznej. Ogrody pokazowe to również promocja historii i kultury regionalnej.

Otwarte

  • Ogrody Markiewicz funkcjonują od 1 maja do 30 września
  • poniedziałki – soboty 9.00 – 18.00.
  • niedziela 10.00-15.00.

Ceny biletów

  • dziecko do 3 lat - gratis
  • dzieci - 5 zł / os.
  • dorośli - 8 zł / os.
Ogrody Pokazowe i Motylarnia - zdjęcie
+ 33 zdjęć
ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina