ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

38. Piknik Country w Mrągowie

38. Piknik Country w Mrągowie
Piknik Country w Mrągowie  fot. www.ckit.mragowo.pl

Na to muzyczne święto country przyjeżdża corocznie do Mrągowa kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe i muzyka stwarzają niezapomnianą atmosferę.

Fani muzyki country oprócz udziału w koncertach w amfiteatrze nad jeziorem Czos, bawią się podczas bezpłatnych imprez towarzyszących w mieście. Scena miejska na Placu Unii Europejskiej gości znanych i lubianych wykonawców muzyki country. Program uatrakcyjniają: Parada Country, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, pokazy i warsztaty tańca country, maraton pływacki.

Podróż do krainy tańca

Z tej okazji w pięknym amfiteatrze nad jeziorem Czos pojawią się gwiazdy najwyższego formatu. Dzięki nim i rodzimym artystom wyruszymy w pełną pozytywnych emocji podróż do krainy country, bluegrassu i folku, i przede wszystkim, w bieżącej edycji imprezy, TAŃCA. Do krainy łagodności wypełnionej subtelnymi emocjami, ale także do świata dynamicznego estradowego show.

Line dance, square dance...

Tegoroczna edycja festiwalu upłynie pod znakiem wokalnych i tanecznych popisów, a wypełniona będzie po raz pierwszy w wieloletniej historii tej imprezy tańcem w wykonaniu najlepszych europejskich zespołów. Obejrzymy pokazy tańca typowego dla country, czyli line dance i square dance, ale także dynamicznego irlandzkiego step dance. Nie tylko obejrzymy, ale sami będziemy mogli nauczyć się kroków i układów tanecznych dzięki animatorom, którzy będą do dyspozycji w mrągowskim amfiteatrze.

Na scenie najlepsi artyści

Ale, co oczywiste, nie tylko tańcem żył będzie mrągowski Piknik. Posłuchamy najlepszych polskich artystów, wystąpią zespoły amerykańskie, a także przedstawiciele europejskiego rynku muzycznego. Gwiazdami festiwalu będą: Rapidgrass, Zbigniew Hofman i grupa Babsztyl, Alicja Boncol, Mariusz Kalaga, Caramelka, Tautha & Ellorien Irish Dance, Anthony Tullo, Rednex.

Taneczny Piknik Country

PROGRAM

26.07 Piątek

RAPIDGRASS - USA

COUNTRY SISTERS - Czechy

WHEELS OF STEEL - PL

STREFA 50 - PL

Widowisko Taneczny Piknik - cz. I

27.07 Sobota

REDNEX - Szwecja

ANTHONNY TULLO - Kanada

GIPSY CATTLE DRIVE - USA i goście

BABSZTYL - PL

Widowisko Taneczny Piknik - cz. II

W Tanecznym Pikniku cz. I i II udział wezmą m.in.: Alicja Boncol, Mariusz Kalaga, Bożena i Lech Makowieccy, Czarek Makiewicz, Zbigniew Hofman, Janusz Nastarowicz, duet Ślad,, Andrzej Trojak oraz zespoły taneczne - Caramelka ( Czechy) i Tautha & Ellorien Irish Dance ( PL). Prowadzenie - Andrzej Trojak.

Piknik Country w Mieście

W dniach 26-28 lipca 2019 organizatorzy zapraszają na Plac Unii Europejskiej na otwarte koncerty, czyli... Piknik Country w Mieście. Podczas trzydniowej imprezy scena miejska gościć będzie znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz muzyczne niespodzianki! Nie zabraknie takich atrakcji jak: pokazy i warsztaty tańca country, spotkania i wystawy, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, maraton pływacki oraz parada country – widowiskowy przejazd pojazdów ulicami miasta z udziałem orkiestry dętej i jeźdźców na koniach.

Towarzyszące koncertom wydarzenia, jak wystawa Piknikowe Impresje Zbigniewa Hofmana czy spotkanie podsumowujące 10 lat Memoriału Tanecznego im. Andrzeja Fabisiaka, dostarczą wielu wrażeń i stworzą niepowtarzalny klimat.

P R O G R A M

26.07 piątek

17.00 PIKNIKOWE IMPRESJE „PORTRETY” otwarcie wystawy prac Zbigniewa Hofmana

CKiT, Plac Unii Europejskiej

18.00 BLUES4CASH

20.00 KATHY SIMON BAND

21.30 OLDBREAKOUT

27.07 sobota 

14.00 SPOTKANIE 10. Lat Memoriału Tanecznego im. Andrzeja Fabisiaka

CKiT

Plac Unii Europejskiej

16.30 Orkiestra Dęta Mrongovia

17.00 WEST BAND

Kawałek Mrągowa

19.00 COTTON WING

20.30 DROGA NA OSTROŁĘKĘ

22.30 BLUEBERRY HILL

28.07 niedziela

12.00 PARADA COUNTRY

Plac Unii Europejskiej

13.00 WHEELS OF STEEL

14.30 10. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka -

Rekord Polski w Tańcu Liniowym

15.00 ALICJA BONCOL & KOALICJA

17.00 CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

Imprezy towarzyszące

26.07, 12.00 - 38. Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, Plaża Hotelu Mercure Mrongovia

27.07, 16.00-18.00 / 28.07, 11.00-14.00, plac PCK - Warsztaty taneczne zakończone biciem Rekordu Polski w Tańcu Liniowym

Parada Country

Parada Country rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12.00 w niedzielę 28 lipca 2019 r. Trasa Parady biegnie wzdłuż głównych ulic miasta.

Parada Country jest dużą atrakcją dla zmotoryzowanych gości. Biorą w niej udział: orkiestra dęta, jeźdźcy na koniach, motocykle, samochody.

Źródło: http://ckit.mragowo.pl/pl/page/104/piknik-country.html

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew