ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Kino samochodowe w Mrągowie. Zobaczymy spektakl Wojciecha Malajkata

6 listopada 2020, 12:42
Kino samochodowe w Mrągowie. Zobaczymy spektakl Wojciecha Malajkata

Epidemia koronawirusa zamyka ośrodki kultury – muzea, teatry czy kina. Na szczęście wirusowi nie poddaje się... kino samochodowe, które dziś przeżywa swój ponowny rozkwit. Kino „pod chmurką” zawita również do Mrągowa.

11 listopada, na placu przy ulicy Oficerskiej (były PKS), z fotela własnego samochodu będzie można obejrzeć spektakl "Dulscy. Tragifarsa kołtuńska" w reżyserii mrągowianina Wojciecha Malajkata. W roli Dulskiej zobaczymy pochodzącą z Mrągowa aktorkę - Marzenę Bergmann.

11 listopada o godz. 17.00 Centrum Kultury i Turystyki zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. W formie kina samochodowego zostanie pokazana sztuka cenionej i lubianej dramatopisarki Gabrieli Zapolskiej, w reżyserii Wojciecha Malajkata.

Kino Samochodowe Teatru im. S. Jaracza to nowa kulturalna propozycja na czasy odpowiedzialnego dystansu społecznego i obostrzeń sanitarnych. Projekt powstał w ramach ogólnopolskiego projektu „PRZESTRZENIE SZTUKI”  organizowanego i finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Partnerem projektu jest Centrum Kultury i Turystyki.

Oferta skierowana jest widzów z regionu, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogą teraz wygodnie zasiąść w fotelach teatralnych, a tęsknią za niepowtarzalną atmosferą Teatru, ale też do wielbicieli czterech kółek, którzy w plenerze z najbliższymi, gdy zapada zmierzch, lubią oglądać na ekranie wartościowe teksty kultury. Z myślą o tych odbiorcach realizowane jest wspólne oglądanie wartościowych spektakli Teatru im. S. Jaracza.

Pokaz odbędzie się na PLACU przy ulicy Oficerskiej (były PKS). Spektakl w wersji kinowej będzie można obejrzeć siedząc wygodnie we własnym samochodzie, ustawiając swoje radioodbiorniki na konkretną częstotliwość. Warunkiem odbioru dźwięku jest posiadanie radia FM, warto również zadbać o czystą szybę :)

Czas trwania 1,5 godziny.

Prosimy o wcześniejsze przybycie. Plac będzie dostępny od godz. 16.00.


O spektaklu...

Twórcy przedstawienia, wystawiając ten znany tekst skupią się na pokazaniu rodziny Dulskich z perspektywy Zbyszka. Zobaczymy świat widziany oczami młodego, atrakcyjnego mężczyzny, którego irytuje hipokryzja matki oraz bierność ojca. W życie młodzieńca co rusz wkradają się też dwie wścibskie siostry: Hesia i Mela. Osobliwe miejsce w tym rodzinnym układzie zajmuje Hanka.

"Moralność Pani Dulskiej” ma ponad 110 lat i się nie starzeje. Grana wielokrotnie cieszy się niesłabnącą popularnością, a intryga bawi kolejne pokolenia widzów. Olsztyńska inscenizacja komedii Zapolskiej nawiązuje do pierwszego wystawienie polskiej sztuki w Olsztynie, czyli premiery „Moralności Pani Dulskiej” w listopadzie 1945 roku.

"Dwulicowość, hipokryzja, powierzchowna religijność, bezinteresowna zawiść, podwójna moralność - to cechy, które chętnie widzimy u innych... Najbardziej nas cieszy, kiedy to sąsiadowi przydarzy się nieszczęście. „Dulscy. Tragikomedia kołtuńska” - to opowieść o buncie przeciwko temu wszystkiemu. Czy się powiedzie?" - Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu

Źródło: CKiT Mrągowo

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz