ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Warsztaty dla dzieci i młodzieży Piosenki z lasu

Warsztaty dla dzieci i młodzieży Piosenki z lasu

W najbliższy piątek oraz sobotę (26 i 27 czerwca) rusza cykl warsztatów Dźwiękospacery!!~~#%@)*^^, które mają na celu zbadanie środowiska akustyczne człowieka wraz z jego całym kontekstem kulturowym, społecznym oraz geograficznym.

Pierwsze warsztaty Piosenki z lasu odbędą się w Spychowie a dokładnie na Polanie Gawra koło Spychowa, gdzie wspólnie z Nadleśnictwem Spychowo rozpoczniemy działania leśno-muzyczne inspirowane są twórczością XIX-wiecznego amerykańskiego poety i filozofa - Henrego Davida Thoreau.

To niekwestionowany guru obecnych ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą. Warsztaty dla dzieci oraz młodzieży poprowadzi Michał Górczyński, a część edukacyjną i wprowadzenie do tematu zrealizują pracownicy Nadleśnictwa Spychowo.

Dźwiękospacery!!~~#%@)*^^  Warsztaty dla dzieci i młodzieży Piosenki z lasu.

Działania leśno-muzyczne inspirowane są twórczością XIX-wiecznego amerykańskiego poety i filozofa - Henrego Davida Thoreau. To niekwestionowany guru obecnych ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą.

Data:

26 – 27 czerwca 2020

g.12.00-16.30

Miejsce:

Nadleśnictwo Spychowo

Polana Gawra koło Spychowa

& las

Zapisy:

utu.fundacja@gmail.com

Urszula.Nadolna@olsztyn.lasy.gov.pl

tel. 517 468 708

Organizator: Fundacja Fabryka UTU

Współpraca: Nadleśnictwo Spychowo, Lasy Państwowe

Prowadzenie warsztatów:

Michał Górczyński - klarnecista i kameralista, urodzony 30 kwietnia 1977 w Warszawie. Specjalizuje się w grze na klarnecie basowym. W 2003 ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. Koncertował podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" pod batutą Jacka Kaspszyka (jako członek Wiosennej Orkiestry Warszawskiej Jesieni), z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy "Aukso" prowadzoną przez Marka Mosia, Orkiestrą Filharmonii Podlaskiej, holenderskim zespołem De Ereprijs, Kwartetem Śląskim.

Artysta od 2002 współtworzy zespół muzyki współczesnej Kwartludium, który w swoim dorobku artystycznym posiada kilkadziesiąt prawykonań polskich i światowych. Wraz z zespołem występował między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Ukrainie, Rosji, Turcji, Australii i Korei Południowej, koncertując na takich festiwalach, jak Warszawska Jesień, Unsound w Krakowie i Nowym Jorku, C3 w Berlinie, Loop Festival w Brukseli, Nuove Musiche Festival w Palermo, Kontrasty we Lwowie, Festiwalu Dni Muzyki Nowej i Avant Days w Gdańsku. Ostatnie lata to dla Górczyńskiego okres nieustającej aktywności twórczej. Od 2012 roku współtworzy on wraz z Janem Emilem Młynarskim i Piotrem Zabrodzki trio Pole (obecnie - Polonka),  inspirujące się muzyką ludową i mające na koncie dwa albumy. W 2013 roku ukazała się "Josela Rakovera rozmowa z Bogiem", płyta zawierająca pięć monologów na temat Holokaustu, muzykę do której opracował i wykonał Górczyński. Należy też wymienić takie projekty, jak album "Cut The Air" (2017), nagrany w duecie z pochodzącym z Gambii muzykiem Buba Badije Kuyatehem, czy oparty na poezji Williama Blake’a "William’s Things" (wspólnie z Seanem Palmerem i Tomaszem Wirackim) oraz "Solarium 2.0" Karoliny Czarneckiej, którego stronę muzyczną stworzył Górczyński wraz z Jackiem Kitą. Od 2017 Górczyński działa także w ramach interpretującego muzykę dawną projektu Bastarda (z Pawłem Szamburskim i Tomaszem Pokrzywińskim).

Część edukacyjną i wprowadzenie do tematu zrealizują także pracownicy Nadleśnictwa Spychowo.

Wstęp nieodpłatny!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

"Dźwiękospacery!!~~#%@)*^^" to zadanie z zakresu nieformalnej edukacji, badające środowisko akustyczne człowieka wraz z jego całym kontekstem kulturowym, społecznym, geograficznym. Niekonwencjonalne działania, głównie w formie warsztatów i wspólnych koncertów, kierujemy do dzieci i młodzieży z niewielkich miejscowości woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Warsztaty poprowadzą profesjonalni muzycy, realizatorzy dźwięku; ich zadaniem będzie zapoznanie uczestników działań z obróbką dźwięku oraz uwrażliwienie na muzykę otaczającej przestrzeni. Projekt bada możliwości wykorzystania muzyki, dźwięku w edukacji i

kulturze; upowszechnia wiedzę na temat dźwięków i muzyki współczesnej. Ze względu na specyfikę obszaru działania, motyw przewodni warsztatów stanowią: estetyka wody, twórczo pojęta hydroakustyka, a także antropologia pogranicza.

Fundacja Fabryka UTU

Jesteśmy grupą ludzi, którzy chcą aktywizować społeczność poprzez inicjowanie i prowadzenie działań kulturalnych, artystycznych, społecznych i obywatelskich. Aktywnie działamy w obszarze antropologii wizualnej i dźwiękowej, w obszarze kultury – projektując i realizując przedsięwzięcia natury artystycznej, edukacyjnej ze szczególnym naciskiem na partycypację, rewitalizację społeczną, kulturalną, przeciwdziałanie dyskryminacji. Działamy także na rzecz grup defaworyzowanych, wspieramy nieformalną edukację oraz zadania z zakresu zrównoważonego rozwoju, integracji, a także ekonomii społecznej. Promujemy i wspieramy ciekawe, niekomercyjne inicjatywy i projekty w kraju i poza jego granicami.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz