ReklamaA1 - port 69

200 mln zł dla Warmii i Mazur? Jest projekt specjalnej uchwały

Mazury a Covid 19Bieżące9 kwietnia 2021, 8:36Komentarzy: 2
200 mln zł dla Warmii i Mazur? Jest projekt specjalnej uchwały
 fot. mazury24.eu

Politycy partii Porozumienie chcą wsparcia dla samorządów regionu Warmii i Mazur kwotą 200 mln zł. Projekt ma być odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności w czasie pandemii COVID-19.

Od 27 lutego na Warmii i Mazurach zamknięte są baseny, teatry i hotele. W związku z tym od kilku tygodni pojawiają się apele o wsparcie - nie tylko przedsiębiorców, lecz także samorządów. Propozycję takiego wsparcia przedstawił w Olsztynie wicepremier Jarosław Gowin.

- Przewiduje przeznaczenie dla samorządów województwa warmińsko-mazurskiego dodatkowej kwoty 200 mln zł. Z tą inicjatywą zgłosili się do mnie pan poseł Wypij i profesor Maksymowicz. Liczę na to, że ten projekt zostanie poparty ponad podziałami - mówi wicepremier Jarosław Gowin. minister rozwoju, pracy i technologii.

Politycy wskazują, że te środki finansowe mają stanowić nie tylko rekompensatę za straty poniesione w pandemii, lecz także dodatkowy impuls rozwojowy. Dzięki któremu region ma szansę wykorzystać swoje główne atuty w nowy sposób.

- Połączenie turystyki, która jest typowa dla tego miejsca z opieką nad ludźmi potrzebującymi wsparcia z rehabilitacją, fizjoterapią i uzdrowiskami, które mogą tu powstawać - to jest szansa rozwojowa - mówi prof. Wojciech Maksymowicz.

Jarosław Gowin zapowiedział, że przedstawi Radzie Ministrów projekt uchwały w sprawie dodatkowych środków dla Warmii i Mazur w przyszłym tygodniu.

Na podstawie TVP Olsztyn

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Odysseya Yachts