ReklamaA1 - Gertis

450.lecie Węgorzewa. Wymyśl ciekawe hasło

Bieżące30 marca 2021, 7:36
450.lecie Węgorzewa. Wymyśl ciekawe hasło
 fot. mazury24.eu

W tym roku obchodzimy 450. rocznicę nadania praw miejskich Węgorzewu – Węgoborkowi – Angerburgowi. Miasto świętuje to wydarzenie wirtualnie i proponuje wszystkim ciekawą zabawę na facebooku.

- Książęcy dokument lokacyjny został wystawiony 4 kwietnia 1571 r., ale mało kto pamięta, że obowiązywał wówczas kalendarz juliański – wyjaśnia dr Jerzy Łapo. – W 1582 r. wprowadzono nową – gregoriańską rachubę czasu, „wyrzucając” z kalendarza dziesięć dni. Zaraz po 4 października był 15. W księstwie pruskim tę kalendarzową poprawkę wprowadzono dopiero w 1612 r. Po 22 sierpnia nastąpił 2 września. Wobec tych „zawirowań” kalendarzowych urodziny naszego miasta możemy świętować dwa razy: 4 i 14 kwietnia.

Z okazji urodzin miasta władze Węgorzewa zapraszają do udziału w zabawie historyczno-krajoznawczej na facebooku - Gmina Węgorzewo.

Pod postem dotyczącym zabawy należy wpisywać hasła, które kojarzą się z miejskością Węgorzewa. Mogą one dotyczyć: historii, wydarzeń, miejsc i obiektów, osób itp.

11 najczęściej powtarzających się haseł zostanie „przybranych” w krótkie opowieści przez dr. Jerzego Łapo. Będą one publikowane codziennie od 4 do 14 kwietnia na Facebooku: Gmina Węgorzewo oraz na stronie www.wegorzewo.pl.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do południa 30 marca.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina