ReklamaA1 - Sailing Machine

5 miejsc, które warto odwiedzić na Mazurach w czasie majówki

BieżąceAtrakcje8 kwietnia 2021, 8:44Komentarzy: 2
5 miejsc, które warto odwiedzić na Mazurach w czasie majówki
Stare miasto w Reszlu fot. mazury24.eu

Sytuacja pandemiczna w naszym kraju powoduje, że jeżeli chodzi o zbliżającą się majówkę, nadal pozostaje wiele wątpliwości. Czy hotele, pensjonaty, porty, muzea oraz restauracja zostaną w końcu otwarte? Tego nie wiadomo. Dlatego jeżeli chodzi o wyprawę na Mazury w tym okresie, polecamy 5 miejsc, które warto zobaczyć, i powinny być dostępne nawet w czasie „lockdownu”.

Gierłoż – Wilczy Szaniec

Mimo pandemii koronawirusa, Wilczy Szaniec jest cały czas otwarty i przyjmuje turystów. Niedostępne do zwiedzania są jedynie budynki i bunkry. Natomiast swobodnie można penetrować cały teren obiektu.

Twierdza Boyen

Podobnie rzecz się ma z Twierdzą Boyen. Pandemia koronawirusa nie spowodowała zamknięcia całości obiektu. Ze zwiedzania wyłączone są jedynie budynki. Możemy jednak dowolnie spacerować po tej historycznej, pruskiej twierdzy.

Kościół-zamek w Bezławkach

Tajemniczy, intrygujący, jedyny w swoim rodzaju – dawny zamek, przekształcony na kościół w miejscowości Bezławki. Do tego ten historyczny obiekt łączony jest z legendą o św. Graalu. Warto obejrzeć ten obiekt, ponieważ zachowały się tu resztki zamkowych murów obronnych z fragmentami narożnych baszt i dwie bramy wjazdowe.

Piramida w Rapie

To kolejny, niezwykły obiekt warto obejrzenia na Mazurach. Piramidę można obejrzeć tylko z zewnątrz, ponieważ po gruntownym remoncie obiektu to mauzoleum rodu Farenheit jest zamknięte.

W 2018 r. piramida przeszła gruntowny remont, została zabezpieczone przed niszczeniem, ponieważ wcześniej jej stan techniczny był już fatalny i groził w każdej chwili zawaleniem obiektu. Piramida w Rapie jest uważana za jedną z najbardziej tajemniczych atrakcji turystycznych na Mazurach i zabytek unikatowy w skali kraju

Z piramidę związanych jest wiele legend i teorii dotyczących miejsca mocy. Warto to sprawdzić osobiście.

Stare Miasto w Reszlu

Nawet w czasie pandemii nikt nie zabroni nam na spacer klimatycznymi uliczkami starówki w Reszlu. Reszel - zabytkowa perła architektury i zbytków Warmii i Mazur. Warto odwiedzić to miasteczko, aby poczuć atmosferę średniowiecznego grodu i pospacerować wąskimi uliczkami przy kamieniczkach obok krzyżackiego zamku i poznać miejscowe, ciekawe legendy.

To są oczywiście nasze propozycje. Każdy z Was może wybrać całkiem inny sposób na spędzenie czasu wolnego na Mazurach czy też odwiedzenia całkiem innych atrakcji, jakie oferuje ten region.

Jest w czym wybierać, wystarczy zerknąć na atrakcje turystyczne zamieszczone na naszym portalu.

Atrakcje turystyczne na Mazurach

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

 • 25
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 5
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów