ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

5 miejsc na Mazurach, gdzie spotkasz zwierzęta

Bieżące15 lipca 2023, 7:39
5 miejsc na Mazurach, gdzie spotkasz zwierzęta
 fot. mazury24.eu

Gdzie wybrać się na Mazurach? Co warto tu zobaczyć, zwiedzić? Jeśli zastanawiacie się nad atrakcjami, jakie warto odwiedzić w tym przepięknym regionie Polski, warto skorzystać z zasobów naszego portalu.

Tym razem zachęcamy Was do przejrzenia naszych propozycji z kategorii „zwierzęta”. Ranking najbardziej popularnych miejsc w tej dziedzinie to efekt Waszego zainteresowania danymi miejscami.

Oczywiście zachęcamy do przeglądania całego działu, ponieważ takich interesujących miejsc mamy dużo więcej w portalu mazury24.eu.
 

Papugarnia Mazury

Papugarnia Mazury wraz z Mini Ogrodem Zoologicznym w Wilkasach to egzotyczne miejsce gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą prawie 80 papug z 25 różnych gatunków oraz oswojonych wiewiórek hudsona, które można karmić z ręki a nawet pogłaskać. Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także i kolorowe bażanty i gęsi garbonose oraz indyki.

Niektóre zwierzątka można pogłaskać i karmić (tylko odpowiednim pokarmem, który można zakupić). Szczególną frajdę powinny mieć dzieci, chociaż dorośli po kilku chwilach również zachowują się podobnie. Zwierzęta są oswojone z ludźmi, więc nietypowe sesje zdjęciowe na pamiątkę są codziennością. Papugi, mimo licznego stada mają oczywiście swoje imiona. Możemy poznać m.in. następujące gatunki tych pięknych ptaków: ary ararauny lorysy tęczowe, rozelia białolica, kakadu różowe, amazonka niebieskoczelna, modrolotka.


 

Mazurskie Mini Zoo w Kąpie


Jeśli szukacie ciekawego miejsca na rodzinny wypad w okolicy Giżycka (5km), zapraszamy do Mazurskiego Mini Zoo w Kapie. To niewielkie ZOO, mieści się w malowniczej wiosce i oferuje możliwość obcowania z wieloma zwierzętami egzotycznymi i hodowlanymi, które można spotkać na polskie wsi lub w lesie.

Mazurskie Mini Zoo w Kapie to idealne miejsce dla miłośników zwierząt i przyrody w którym można zobaczyć między innymi: kangury, wielbłąda, jeżozwierze, alpaki, ostronosa, skunksa, serwala, surykatki, papugi, wiewiórki, emu, daniele, żółwia, przepiórki, pawie, bażanty, drób ozdobny, unikatowe rasy owiec takie jak: walisserskie, rackie, Św. Jakuba, qasant, somalijskie, kameruńskie, fryzyjskie, lancolma (jedna to jedna z największych kolekcji ras owiec w Polsce), ponadto: osiołki, kuce i konie, a także kozy ozdobne.

Zwierzęta można głaskać i karmić. Na terenie obiektu znajduje się również "królikolandia" tzn. mała kraina królików (gatunek baran francuski), która skrada serce małym i dużym, podobnie jak silki chińskie, kurki jedwabiste. 


Koniki Polskie na Mazurach

Prawdopodobnie konie te to potomkowie legendarnych i wymarłych już Tarpanów, które niegdyś zamieszkiwały Puszczę Białowieską. Obecnie wolno żyjące koniki można spotkać w Stacji Badawczej Polskiej Akademii Nauk w Popielnie. Obiekt jest otwarty do zwiedzania. Chociaż Tarpany już właściwie wymarły, to polskim naukowcom udało się w latach 20. XX wieku odtworzyć niejako ten gatunek dzikich koni.


 

Park Dzikich Zwierząt na Mazurach

Niezwykłe miejsce w Puszczy Piskiej, gdzie na specjalnym terenie można nie tylko oglądać dzikie zwierzęta, często zagrożone wyginięciem. ale również… je dotknąć czy nakarmić. Kadzidłowo leży zaledwie 10 km od Rucianego-Nida. Park obejmuje teren ok. 100 ha i znajduje się na śródleśnych łąkach. To powoduje, że zwierzęta w nim przebywające bytują jak w swoim normalnym środowisku.

Większość zwierząt jest oswojona z człowiekiem więc zwiedzający mogą je oglądać z bliska, dotknąć czy nawet karmić. Swobodnie przechadzać się między dzikimi zwierzętami, których w normalnych warunkach nie moglibyśmy obejrzeć. Zwierzęta można oglądać tylko pod obecność przewodnika. W parku zobaczymy takie, ginące już gatunki: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. Przebywają tam również takie zwierzęta jak: tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie czy jelenie.


 

Stajnia Melnik Nowy Harsz

Ośrodek jeździecki "Akademia Jeździecka z Cienia" znajdujący się przy Agroturystyce Melnik w Nowym Harszu (przy jez. Dargin) przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych miłośników koni. Każdy jeździec znajdzie dla siebie odpowiedniego towarzysza.

W stajni pracują ludzie z ogromnym doświadczeniem w obyciu z końmi, instruktorzy, hipoterapeuci, oligofrenopedagodzy, miłośnicy wierzchowców i fantastyczni pasjonaci, którzy chętnie wprowadzą Państwa w tajniki jazdy konnej. Osobom zaawansowanym w jeździectwie proponowane są wyjazdy w teren, galopady po lesie, pławienie i podziwianie przepięknych, mazurskich krajobrazów z końskiego grzbietu. Wszystkie konie są dobrze zajeżdżone i w świetnej kondycji.


 

Ośrodek Hodowli Żubrów


Puszcza Borecka to ostoja dla wolno żyjących w naszym kraju żubrów. Te wspaniałe zwierzęta można również obejrzeć w pokazowej zagrodzie w miejscowości Wolisko. Na specjalnie zbudowanej platformie turyści mogą z bliska przyjrzeć się żubrom oraz uczestniczyć w ich karmieniu – to właśnie wtedy można je dokładnie obejrzeć.

Warto wiedzieć, że do połowy XVII wieku żubry w Puszczy Boreckiej żyły na wolności. Niestety ich populacja stale się zmniejszała aż w końcu wyginęły. Od 1956 r. podjęto próby rekonstrukcji populacji żubra w Puszczy Boreckiej. Początkowo zwierzęta te żyły w specjalnej zagrodzie aż w końcu populacja tak się rozrosła, że mogły znów żyć na wolności w okolicznych lasach.

Zwierzęta te można teraz oglądać na specjalnie wyznaczonym, pokazowym terenie w Ośrodku Hodowlanym w Wolisku. Dotrzeć do zagrody pokazowej, znajdującej się obok leśniczówki, można przez Wolisko. 


To 5 najciekawszych miejsc, gdzie spotkacie rozmaite zwierzęta na Mazurach 

Wszystkie obiekty z działu „zwierzęta” możecie zobaczyć tu:  Zwierzęta na Mazurach
 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz