ReklamaA1- Ruciane Park

5 powodów, aby odwiedzić Mazury jesienią

Bieżące16 października 2021, 8:06
5 powodów, aby odwiedzić Mazury jesienią
 fot. Arkadiusz Skrodzki

Dlaczego warto odwiedzić Mazury właśnie jesienią? My możemy powiedzieć, że ten region warto odwiedzić o każdej porze roku. Każda ma bowiem coś innego do zaoferowania. Skupmy się jednak właśnie na jesieni. Ma swoje niewątpliwe zalety.

Jeszcze jest dość ciepło. Nadal można podróżować, zwiedzać, wypoczywać. Jesień na Mazurach ma swoje zalety i jeśli tylko nie brakuje nam opalania na mazurskich plażach czy kąpielach w jeziorach, warto się na Mazury wybrać właśnie jesienią.

Brak dużego ruchu turystycznego na Mazurach

Jesienią praktycznie ruch turystyczny na Mazurach zamiera. Nie spotkamy już tłumów i tłoku w mazurskich miasteczkach czy na popularnych szlakach. Jest cisza i spokój. Jeśli właśnie to cenicie, powinniście właśnie odwiedzić Mazury jesienią. Nadal jest dość ciepło na wędrówki i zwiedzanie. Na ziemi mazurskiej nie brakuje ścieżek rowerowych, tras biegowych, dróżek i alejek spacerowych. To dobry okres, aby skorzystać z plenerowych atrakcji, wyruszyć szlakiem historii. Wypożyczyć rower i pojechać na wycieczkę polnymi duktami, szlakiem wokół urokliwych jezior. Czasami pogoda potrafi być nieprzewidująca i warto do bagażu wrzucić coś cieplejszego plus kurtkę deszczową.

Brak kolejek do kas mazurskich atrakcji

Mazury obfitują w wiele wspaniałych obiektów turystycznych oraz muzeów i innych biletowanych atrakcji. W sezonie turystycznym musimy stać w dość dużych kolejkach, aby tam się dostać. Inaczej jest jednak jesienią, kiedy ruch turystyczny zamiera, a nadal większość obiektów jest otwartych, jak np. Wilczy Szaniec czy Twierdza Boyen. Praktycznie bez kolejki wejdziemy do każdego obiektu, a i ceny biletów mogą być tańsze.

Niższe ceny hoteli i pensjonatów na Mazurach

Kilkudniowy pobyt na Mazurach jesienią? Czemu nie. Nadal jest dość ciepło i mazurska przyroda zaprasza do wędrówek i zwiedzania tego przepięknego regionu Polski. Jeśli zależy Wam również na oszczędnościach w budżecie domowym, to jesienią na Mazurach zdecydowanie taniej wynajmiecie pokoje w hotelach czy pensjonatach. Ponadto wiele z tych całorocznych obiektów noclegowych na Mazurach właśnie jesienią oferuje ciekawe promocje – łącząc cenę noclegu z innymi atrakcjami. Do tego wiele restauracji i punktów gastronomicznych ma niższe ceny posiłków niż w sezonie turystycznym.

Mazurska przyroda pełna kolorów

Jesienią mazurska przyroda nabiera zdecydowanie kolorów. Jesienią umiarkowane temperatury powietrza zachęcają do plenerowych wycieczek. Natura mieniąca się różnobarwnymi kolorami tworzy niezwykły krajobraz. Rozświetlone żółtą barwą łąki i lasy przywodzą na myśl spokój i ukojenie. Bliskość wyjątkowej natury daje nam odprężenie i pozwala się zrelaksować.

To doskonały okres na korzystanie z bajecznych widoków, które urzekają nas swoją urodą i motywują do długich spacerów. Spadające liście tworzą pod stopami miękki, różnobarwny dywan, a nad głową przelatujące klucze dzikich gęsi żegnają się gęganiem. Złota polska jesień jest zjawiskiem magicznym. Jeśli zaś jesteście zapalonymi fotografami – teraz znajdziecie w mazurskiej przyrodzie wiele wspaniałych inspiracji.

Grzyby i wędkowanie na Mazurach

Jesienią w mazurskich lasach znajdziemy oczywiście grzyby Kto uwielbia taką formę rekreacji będzie zachwycony. Jest spokój i cisza, bez tłumów turystów. Można wybrać się na dłuższy spacer mazurskimi lasami, poszukując przy tym właśnie grzybów. Na Mazurach sezon na grzybobranie trwa bardzo długo, nie brakuje tu borowików, podgrzybków, maślaków oraz kurek. Warto więc zabrać koszyk i wyruszyć do lasu.

Jeśli zaś jesteście zapalonymi wędkarzami, to właśnie teraz – kiedy brzegi mazurskich jezior nie wypełniają się plażowiczami i dziećmi bawiącymi się w wodzie, możecie w spokoju cieszyć się swoim hobby, przy okazji podziwiając przepiękne mazurskie akweny w barwach jesieni.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaB2 - Wojdbud - domki z drewna
ReklamaA2 - Tło Dla Mew