ReklamaA1 - Przystań Nautica

9 miejsc na Mazurach, gdzie możesz obcować ze zwierzętami

Atrakcje15 lipca 2020, 16:22
9 miejsc na Mazurach, gdzie możesz obcować ze zwierzętami
 fot. mazury24.eu

Mazury to piękna jeszcze często w wielu miejscach nieskażona przyroda. Oprócz wypoczynku nad mazurskimi jeziorami oraz zwiedzania wspaniałych zabytków architektury możemy także obcować ze zwierzętami. Przedstawiamy 9 miejsc na Mazurach, gdzie takie spotkania są możliwe.

Lubicie przyrodę, zwierzęta, błogi spokój? Oto prezentujemy Wam 9 miejsc na Mazurach, gdzie nie tylko znajdziecie bliski kontakt z naturą, ale również będziecie mogli zobaczyć a nawet dotknąć wiele zwierzątek żyjących w tym regionie i nie tylko – również dość egzotycznych dla Mazur.

Gospodarstwo Eulalii

Bardzo piękne i ciekawe miejsce na Mazurach, które powinien odwiedzić każdy miłośnik przyrody. Można tu obejrzeć wiele gatunków zwierząt oraz skorzystać z przejażdżek konnych i powozami po urokliwych leśnych szlakach.

Fundacja „Eulalii” znajduje się w miejscowości Zyzdrojowa Wola pod Mrągowem (gmina Piecki), położona w przepięknym krajobrazie rzeki Kurtyni, wokół lasów i jezior. Została powołana do życia przez Eulalię Wojnicz w 1998 r. Organizacja powstała głównie w celu propagowania jazdy konnej oraz jazdy różnego rodzaju pojazdami z konnymi i psimi zaprzęgami. Zajmuje się także pomocą poszkodowanym zwierzętom i ratowaniem ich przed oddaniem do rzeźni.

Koniki polskie w Popielnie

Prawdopodobnie konie te to potomkowie legendarnych i wymarłych już Tarpanów, które niegdyś zamieszkiwały Puszczę Białowieską. Obecnie wolno żyjące koniki można spotkać w Stacji Badawczej Polskiej Akademii Nauk w Popielnie.

Obiekt jest otwarty do zwiedzania. Chociaż Tarpany już właściwie wymarły, to polskim naukowcom udało się w latach 20. XX wieku odtworzyć niejako ten gatunek dzikich koni.

Mini-Zoo w Żywkach

Gospodarstwo agroturystyczne w Żywkach, niedaleko Giżycka zapewnia wszystkim chętnym kontakt z żywą naturą – można tu spotkać wiele ciekawych gatunków zwierząt. Jeśli lubicie przyrodę, kochacie zwierzęta i chętnie z nimi obcujecie – powinniście koniecznie odwiedzić to miejsce.

Wśród piękna mazurskiej przyrody znajduje się nietypowe miejsce, gdzie można spotkać wiele różnych gatunków zwierząt. Dodatkowo można tu spędzić wolny czas a nawet zostać na kilka dni w ciszy mazurskiej okolicy. W gospodarstwie agroturystycznym w Żywkach funkcjonuje również Mini Zoo.

https://mazury24.eu/atrakcje-turystyczne/mini-zoo-male-ranczo,491

Żubry w Wolisku

Puszcza Borecka to ostoja dla wolno żyjących w naszym kraju żubrów. Te wspaniałe zwierzęta można również obejrzeć w pokazowej zagrodzie w miejscowości Wolisko. Na specjalnie zbudowanej platformie turyści mogą z bliska przyjrzeć się żubrom oraz uczestniczyć w ich karmieniu – to właśnie wtedy można je dokładnie obejrzeć.

Warto wiedzieć, że do połowy XVII wieku żubry w Puszczy Boreckiej żyły na wolności. Niestety ich populacja stale się zmniejszała aż w końcu wyginęły. Od 1956 r. podjęto próby rekonstrukcji populacji żubra w Puszczy Boreckiej. Początkowo zwierzęta te żyły w specjalnej zagrodzie aż w końcu populacja tak się rozrosła, że mogły znów żyć na wolności w okolicznych lasach.

Papugarnia w Wilkasach

Papugarnia Mazury, Mini Ogród Zoologiczny w Wilkasach to miejsce, gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą 50 papug z 20 różnych gatunków. Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także dzikie gęsi.

Niektóre zwierzątka można pogłaskać i karmić (tylko odpowiednim pokarmem, który można zakupić). Szczególną frajdę powinny mieć dzieci, chociaż dorośli po kilku chwilach również zachowują się podobnie. Zwierzęta są oswojone z ludźmi, więc nietypowe sesje zdjęciowe na pamiątkę są codziennością. Papugi, mimo licznego stada mają oczywiście swoje imiona. Możemy poznać m.in. następujące gatunki tych pięknych ptaków: loryski tęczowe, rozelia białolica, kakadu różowe, amazonka niebieskoczelna i pąsowa, modrolotka.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Niezwykłe miejsce w Puszczy Piskiej, gdzie na specjalnym terenie można nie tylko oglądać dzikie zwierzęta, często zagrożone wyginięciem. ale również… je dotknąć czy nakarmić. Kadzidłowo leży zaledwie 10 km od Rucianego-Nida.

Park obejmuje teren ok. 100 ha i znajduje się na śródleśnych łąkach. To powoduje, że zwierzęta w nim przebywające bytują jak w swoim normalnym środowisku.

Ferma Jeleniowatych w Kosewie Górnym

Stacja badawcza bardzo często występująca pod nazwą Ferma Jeleniowatych w Kosewie Górnym. Piękne, pouczające i warte odwiedzenia miejsce na Mazurach. To tu możemy najwięcej dowiedzieć się o zwierzętach zamieszkujących mazurskie lasy w bardzo nietypowy sposób.

W Kosewie Górnym, niedaleko Mrągowa, funkcjonuje stacja badawcza Instytutu Przyrody Polskiej Akademii Nauk. Od wielu lat naukowcy zajmują się tu jeleniowatymi. To unikatowa w skali Polski i Europy tego typu placówka.

Instytucja jest również otwarta dla turystów. Zwiedzanie fermy Instytutu daje szansę na bliski kontakt z zaprzyjaźnionymi jeleniami, danielami oraz muflonami i ich bardziej dzikimi współtowarzyszami.

Mini-Zoo w Polskiej Wsi

Niezwykłe miejsce, gdzie możemy obcować z żywą naturą, wśród swobodnie przechadzających się, przyjaznych zwierząt. Zwierzaki można dokarmiać, głaskać, bawić się z nimi. Gospodarstwo agroturystyczne – mini Zoo znajduje się w miejscowości Polska Wieś niedaleko Mrągowa. W przepięknej scenerii mazurskiej przyrody można spotkać się tu z wieloma gatunkami zwierząt.

Są wśród nich owce, kozy, ptactwo ozdobne, kucyki, świnki peruwiańskie, bażanty, strusie emu, egzotyczne gryzonie- szynszyle czy koszatniczki. Zwierzęta można karmić specjalną żywnością zakupioną na miejscu.

ZOO Safari w Okrągłem koło Giżycka

Właściciele Mazurskiego ZOO SAFARI stworzyli zwierzętom doskonałe warunki. W tym niezwykłym parku, zwiedzający mogą podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Na ponad 100 hektarach powierzchni ogrodzonego certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego mieszka kilkaset dzikich zwierząt i aż 24 różne gatunki.

Zwiedzanie odbywa się ciągnikiem z przyczepą lub autami terenowymi z przyczepami, co już samo w sobie stanowi nie lada atrakcję. Taki sposób przejażdżki daje niezapomnianą możliwość obserwacji zwierząt z bardzo bliska oraz fotografowania.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

 • 29
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Odysseya Yachts