ReklamaA1 - Stranda October

Aktywnie na mazurskich jeziorach. Jaki skuter wodny wybrać?

Sprzęt i inspiracje27 lipca 2022, 19:34Komentarzy: 4
Aktywnie na mazurskich jeziorach. Jaki skuter wodny wybrać?
 fot. Mazury24.eu

Mazurskie jeziora kuszą do aktywnego spędzania czasu na wodzie. Jeśli marzycie o możliwości popływania właśnie skuterem wodnym po mazurskich akwenach – oczywiście tam, gdzie wolno, mamy dla Was ciekawą ofertę firmy Nautica Centrum Motorowodne.

Skutery wodne cieszą się coraz większą popularnością na Mazurach. Wiele osób chce spróbować swoich sił – prowadząc taki pojazd.

Oczywiście – nie ma problemu z wypożyczeniem takiego sprzętu na godziny czy dni, a nawet kupienia go na własność. Pod warunkiem, że będziemy pływali skuterem wodnym z rozsądną prędkością, z dala od brzegu i nie będziemy przeszkadzali innym osobom pływającym po mazurskich akwenach. Musimy też pamiętać, że niektóre jeziora na Mazurach objęte są strefą ciszy, czyli nie wolno po nich pływać na silniku.

Warto z oferty firmy Nautica Centrum Motorowodne wybrać skutery wodne kanadyjskiej firmy BRP Sea-Doo, które gwarantują przede wszystkim wygodną i bezpieczną jazdę po wodzie.

Zwróćmy uwagę na model SPARK TRIXX 3UPDazzling Blue

To skuter wodny przeznaczony głównie do rekreacji i dobrej zabawy. Jest lekki i zwrotny na wodzie. Komfort użytkowania tego modelu dodatkowo wzmacnia opcjonalny, ekskluzywny system iBR, czyli inteligentny hamulec i bieg wsteczny.

W podstawowym modelu znajdziemy siedzenie dla dwóch osób i wyświetlacz informacyjny. Za to opcjonalny pakiet Convenience Plus zawiera również BRP Audio (przenośny system audio), przedni schowek, oraz stopień do wychodzenia z wody.

Główna zaleta tego skutera wodnego to wyjątkowa łatwość prowadzenia i transportowania. Cena tego modelu również jest bardzo przystępna i to przy niskich, ogólnych kosztach eksploatacji. Silnik ROTAX 900 ACE 60 km jest najoszczędniejszym silnikiem na rynku – zużywa jedynie 7,34 litra paliwa na godzinę. Oprócz tego cechuje się kompaktową, lekką strukturą i zapewnia natychmiastowe przyspieszenie.

Firma Nautica Centrum Motorowodne wskazuje, że użytkownicy doceniają ten model za zadowalającą moc silnika, oszczędność paliwa, małą wagę i niską cenę.

Nie macie doświadczenia w prowadzeniu skuterów wodnych na mazurskich akwenach?

Nie ma problemu, ten model świetnie sprawdzi się również w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z takimi pojazdami. Mała masa sprawia, że Spark doskonale nadaje się do holowania nawet mniejszym samochodem oraz do pływania po mazurskich jeziorach.

Dane techniczne

 • Silnik Rotax® Engine 900 ACE™ czterosuwowy, rzędowy 3-cylindrowy, 4 zawory na cylinder, elektroniczny wtrysk paliwa.
 • Układ dolotowy wolnossący. Pojemność silnika - 899 cm3 o mocy 90 KM.
 • Zamknięty system chłodzenia (CLCS).
 • iBR - hamulec z biegiem wstecznym, neutral.
 • Rodzaj paliwa: 95 oktan. iTC - elektroniczny system przepustnicy.
 • D-Sea-Bel – system rezonatorów i materiałów pochłaniających wibracje sprawia, że Sea-Doo to jedne z najcichszych skuterów wodnych na świecie.
 • Wyporność: 205 kg, Zbiornik paliwa: 30 l. Posiada również schowki na drobne rzeczy.
ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaB2 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - Marina Lester Club