ReklamaA1 - Sailing Machine

Bez szans na majówkę na Mazurach

Mazury a Covid 19Bieżące14 kwietnia 2021, 10:55Komentarzy: 4
Bez szans na majówkę na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Decyzją rządu, spowodowaną pandemią koronawirusa, zostają podtrzymane wszystkie obostrzenia do 25 kwietnia br. Jednocześnie minister zdrowia rozwiał wątpliwości – wszystkie hotele i pensjonaty będą nadal zamknięte do dnia 3 maja. Kolejna majówka, więc nie odbędzie się na Mazurach.

Na decyzję rządu w sprawie kolejnych obostrzeń czekali właściciele hoteli i pensjonatów, także na Mazurach. Od lat bowiem wiadomo, że majówka niejako otwiera sezon turystyczny na Mazurach.

Niestety nie mamy dobry informacji. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że wszystkie obostrzenia dotyczące hoteli i pensjonatów zostają utrzymane do dnia 3 maja. Co oznacza, że jeśli ktoś planował majowy weekend na Mazurach, nie będzie miał możliwości wynajęcia pokoju w tych obiektach turystycznych.

Prawdopodobnie też większość mazurskich samorządów nie zdecyduje się na organizację imprez plenerowych w czasie majówki.

Minister zapowiedział też surowe kontrole policji i służb sanitarnych w obiektach hotelowych w okresie majowego weekendu.

Natomiast od najbliższego poniedziałku do żłobków i przedszkoli wracają dzieci. Pozwolono również na uprawianie sportu zawodowego i amatorskiego na świeżym powietrzu. Żeglować więc będzie wolno.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 4
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 11
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów