ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Biegun Zimna na Mazurach. Co działo się w tej edycji?

Bieżące20 stycznia 2023, 7:02
Biegun Zimna na Mazurach. Co działo się w tej edycji?
 fot. Republika Ściborska - Biegnący Wilk/facebook

Zakończyła się 7. edycja wydarzenia Biegun Zimna. To niezwykłe spotkanie zimowych ludzi, polarników, leśnych ludzi, wędrowców i eksploratorów o wysoce pozytywnej energii. Zimowy biwak z całą masą przeróżnych aktywności, warsztatów, spotkań na Mazurach.

- Dzięki doskonałemu gronu gości i uczestników, energii miejsca, ekologicznym i edukacyjnym zasadom Republiki Ściborskiej– Biegun Zimna ma niezwykle pozytywną energię. To bardzo przyjazne wydarzenie dla wszystkich: dorosłych, dzieci, rodzin. Bez komercji, z dala od cywilizacji, w dzikim miejscu. Każdy od siebie wnosi coś w organizację wydarzenia. Dzięki czemu powstaje niezwykła społeczność i wręcz rodzinna atmosfera. Wszyscy wtedy ładujemy akumulatory – informują organizatorzy akcji.

W Biegunie uczestniczyły osoby z Krakowa, Gorlic, Rzeszowa, Wrocławia, Gdańska, Mikołajek, Szczytna, Spychowa, Koszalina, Torunia, Warszawy, Giżycka, Ełku, Piszu, Białegostoku, Olsztyna, Poznania, Jarocina, Gubina, Biebrzy, czyli z całej Polski.

Gościem specjalnym z Norwegii był Dag Broch, przedstawiciel kultury Saamów i organizator festiwalu Saamów przy Várjjat Sámi Musea. Muzyk, pieśniarz wykonujący Jojk. Maszer, który wielokrotnie startował w północnych wyścigach psich zaprzęgów, a także współorganizator takich wyścigów jak Bergebylopet czy Finnmarkslopet. Prowadzi firmę turystyczną z psami zaprzęgowymi Tana Husky. To dzięki niemu zrealizowano jedno z marzeń – zabrzmiał w Republice Ściborkiej Jojk.

- Razem w spotkaniu wzięło udział 72 osoby, a kilkanaście gości przybyło na jeden dzień. Program w tym roku był wyjątkowo bogaty - odbyło się 25 wydarzeń cząstkowych, które będziemy przypominać w kolejnych relacjach. Każdy mógł znaleźć wiele tematów dla siebie, a wyjątkowość i autentyczność prowadzących rozgrzewała i pobudzała wyobraźnię przenosząc w północny świat – informują organizatorzy. - Dziękujemy wszystkim współorganizatorom prowadzącym zajęcia, wolontariuszom i uczestnikom. Bez Was i Waszej pozytywnej energii Biegun Zimna nie ma tego niezwykłego „coś” - niepowtarzalnego.

Kolejny, już 8 Biegun Zimna odbędzie się w dniach 18-21.01.2024. Już można zgłaszać propozycje zajęć i rezerwować wolontariat.

Kolejne ciekawe wydarzenia:

29 lipca 2023 – Spotkanie Kolekcjonerów i Pasjonatów Prus Wschodnich i Mazur

16-17 września 2023 – Ziołowy Targ (spotkanie na temat zdrowia i ziół).

Więcej informacji i zdjęć tu: Republika Ściborska - Biegnący Wilk

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaB2 - HeydayBoats
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe