ReklamaTSA

Branża turystyczna na Mazurach może skorzystać ze wsparcia rządu

Mazury a Covid 19Bieżące15 października 2020, 9:39Komentarzy: 3
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe fot. mazury24.eu

Od 15 października br. kolejni przedsiębiorcy mogą wnioskować do ZUS o wsparcie. Nowe przepisy z programu „Tarcza 5.0.” wprowadzają trzy formy wsparcia dla przedstawicieli branż: turystycznej, estradowej i wystawienniczej.

Wsparcie branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej

Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień. Prawo do tej formy pomocy przysługuje płatnikom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów oraz konferencji i wystaw.

Warunkiem uzyskania zwolnienia jest m.in. prowadzenie działalności przed 30 czerwca tego roku. Należy również wykazać 75 procent spadek przychodów w porównaniu z miesiącami ubiegłego roku.

Prowadzący firmy mogą wnioskować także o świadczenie postojowe. Prawo do niego uzyskają osoby, które prowadzą działalność jako agenci turystyczni i przewodnicy turystyczni. W przypadku agentów turystycznych warunkiem otrzymania środków będzie rozpoczęcie działalności przed 1 kwietnia 2020.

Dodatkowe świadczenie postojowe

„Tarcza 5.0” wprowadza również dodatkowe świadczenie postojowe. Na taką pomoc mogą liczyć prowadzący działalność, którzy wcześniej otrzymali już postojowe.

Prawo do dodatkowego świadczenia przysługuje przedsiębiorcom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji, obsługi targów i konferencji. Chodzi m.in. o transport turystyczny, wystawianie i występowanie w przedstawieniach teatralnych czy prowadzenie dyskotek, salonów gier elektronicznych, plaż, jarmarków.

W przypadku „postojowego” dla przewodników turystycznych ich działalność powinna mieć charakter sezonowy i w 2019 roku wykonywana nie dłużej niż przez 9 miesięcy. O pomoc mogą ubiegać się przewodnicy, którzy zawiesili działalność gospodarczą, ale po 31 sierpnia 2019 roku.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts