ReklamaA1 - Gertis

Budowa hotelu w Giżycku zagrożona? Burmistrz dementuje informacje

Inwestycje8 grudnia 2020, 7:34
Budowa hotelu w Giżycku zagrożona? Burmistrz dementuje informacje
 fot. Wizualizacja inwestora

Radny Paweł Andruszkiewicz informuje, że prawdopodobnie budowa potężnego hotelu nad Kanałem Łuczańskim nie dojdzie do skutku. Burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz dementuje te informacje. „Rozpowszechniane informacje należy traktować jedynie w kategoriach własnych interpretacji i domysłów, bez weryfikacji u źródła” – wskazuje burmistrz miasta, ale jednocześnie przyznaje, że pewne problemy są.

Przypomnijmy, że radny Giżycka Paweł Andruszkiewicz na swojej stronie internetowej informował, że budowa potężnego obiektu hotelowego w mieście może nie dojść do skutku.

Radny wskazywał, że informacje o porzuceniu budowy hotelu przez inwestora pojawiały się, jeszcze nieoficjalnie, wiosną tego roku. Problemem miały być kłopoty z uzyskaniem pozwoleń na budowę 7-kondygnacyjnego obiektu w obszarze objętym nadzorem konserwatorskim (część terenu od strony st. Bruno, jest objęta właśnie takim nadzorem).

Paweł Andruszkiewicz pisze, że informacja o zaniechaniu budowy hotelu przez inwestora zawarta jest w projekcie budżetu Giżycka na przyszły rok.

Informacji radnego nie potwierdza burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

- Umowa zawarta z inwestorem obliguje go do rozpoczęcia inwestycji do 2022 roku. Obecnie jednak, pomimo wcześniejszej pozytywnej opinii, dopuszczającej możliwość realizacji przedstawionej przez Inwestora koncepcji zagospodarowania nieruchomości, sprawa obecnie utknęła w patowym stadium uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Olsztynie. W celu rozstrzygnięcia tej sytuacji zwróciliśmy się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który jednak orzekł, że miasto, które bezpośrednio uzyskało od WKZ pozytywną opinię dopuszczającą możliwość realizacji koncepcji w ramach przetargu, oddając grunt w użytkowanie wieczyste, nie jest już stroną w tym sporze – informuje burmistrz Giżycka.

Burmistrz Iwaszkiewicz dodaje, że mając na względzie fakt, że Miasto działa proinwestycyjnie, a sprawa może nie znaleźć efektywnego rozwiązania do 2022 roku i w skrajnym wypadku - może nastąpić konieczność rozwiązania umowy z obiektywnych powodów, z ostrożności zarezerwowane zostały środki w projekcie budżetu na 2021 rok.

- W zaistniałej sytuacji jest to bowiem jeden z wariantów zakończenia sprawy, który również musi być brany pod uwagę. Wariant ten nie oznacza jednak rezygnacji z budowy hotelu w tym miejscu, co jest zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (i uzgodnionym z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków). Oznaczać może jedynie potencjalną konieczność ponownego ogłoszenia przetargu – wskazuje burmistrz Karol Wojciech Iwaszkiewicz.

Burmistrz informuje, że umowa między inwestorem a Miastem obowiązuje, termin rozpoczęcia budowy jeszcze nie minął, a budowa wciąż jest możliwa. Kwota 2 mln zł została zabezpieczona na wypadek, gdyby nie udało się przerwać patowej sytuacji i jedyną drogą do nowego otwarcia sprawy, było rozwiązanie umowy z przyczyn obiektywnych, co oczywiście skutkowałoby koniecznością zwrotu wpłaty I raty opłaty wniesionej przez Inwestora.

- Rozpowszechniane informacje natomiast należy traktować jedynie w kategoriach własnych interpretacji i domysłów, bez weryfikacji u źródła – mówi burmistrz Giżycka.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Sailing Machine