ReklamaTSA

Butelki, puszki, stare śmietniki. To najczęściej zalega na dnie mazurskich jezior

Bieżące3 listopada 2020, 9:29
Butelki, puszki, stare śmietniki. To najczęściej zalega na dnie mazurskich jezior
 fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

„Ekologia w mazurskim jeziorze” to proekologiczny projekt, który ma za zadanie pokazać i wpłynąć na świadomość ludzi jak wyglądają nasze jeziora, a w szczególności to co zalega na ich  dnie. W tym roku Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe postanowiło posprzątać basen portu Żeglugi Mazurskiej w Giżycku.

W sobotę 31 października 2020 r. miłośnicy płetwonurkowania spotkali się, żeby zrobić kolejny krok i wydobyć jak najwięcej śmieci z wody których tak naprawdę nie widać.

- Samo sprzątanie nie było dla nas problemem, natomiast zaplanowanie i przeprowadzenie akcji wymagało więcej wysiłku. Należało to zrobić zgodnie z obostrzeniami ze względu na trwającą pandemię. Do ostatniego momentu nie było wiadomo czy uda się przeprowadzić tak szczytną akcję sprzątania – informuje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Po krótkiej odprawie uczestnicy przystąpili do działania. Woda tego dnia miała temperaturę 10 stopni. Płetwonurkowie zeszli pod wodę i zaczęli wyjmować pierwsze worki ze śmieciami. Po godzinnym pobycie pod wodą widać było efekty w postaci starych śmietników, opon, a butelki i puszki zdobyły pierwsze miejsce w tym wyścigu . Zapełniono dwa kontenery na śmieci.

Butelki, puszki, stare śmietniki. To najczęściej zalega na dnie mazurskich jezior

Przeprowadzenie akcji możliwe było dzięki zdobytym środkom finansowych - współfinansowaniu przez Gminę Miejską Giżycko za które został zakupiony sprzęt do przeprowadzenia akcji, a w późniejszym czasie będzie służył ratownikom do codziennych działań ratowniczych.

- Pragniemy podziękować wszystkim osobom, którzy przyczynili się do tego działania, a w szczególności: Wojciechowi Karolowi Iwaszkiewiczowi - Burmistrzowi Miasta Giżycka, płetwonurkom Klubu Płetwonurków Płetwal z Giżycka, Stowarzyszeniu Otwarte Jeziora z Węgorzewa, płetwonurkom oraz ratownikom – informuje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

źródło: Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts