ReklamaA1 - Gertis

Centrum Informacji Turystycznej w Mrągowie zmienia siedzibę

Bieżące11 grudnia 2020, 11:04
Centrum Informacji Turystycznej w Mrągowie zmienia siedzibę
 fot. mazury24.eu

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej od nowego sezonu turystycznego będzie działać w nowej siedzibie. Miejscem MCiT będzie miejski ratusz. – Nowa lokalizacja, znajdująca się w centrum miasta, pozwoli być bliżej turystów – mówi burmistrz Stanisław Bułajewski.

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej działa obecnie w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Od nowego roku przejdzie w struktury Urzędu Miejskiego.

– Zmiany wymusiła Regionalna Izba Obrachunkowa, która wskazała, że działalność turystyczna nie powinna być prowadzona w instytucji kulturalnej, gdyż takie działanie jest niezgodne z prawem – mówi burmistrz Stanisław Bułajewski. – Reorganizujemy tę placówkę, ale co najważniejsze: nie likwidujemy jej. Wszyscy pracownicy MCiT zachowają swoje etaty. Dementuję tym samym nieprawdziwe wiadomości na temat zwolnień czy likwidacji działalności MCiT.

Od nowego sezonu turystycznego Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej będzie działać również w nowej siedzibie. Niebawem rozpocznie się remont pomieszczeń ratusza miejskiego, w których zlokalizowana będzie turystyczna placówka.

– Myślę, że nie tylko mieszkańcy, ale i turyści będą zadowoleni z nowej lokalizacji. To bardzo prestiżowy punkt Mrągowa – dodaje burmistrz. – Od dawna informacja turystyczna powinna znajdować się w centrum miasta, by być bliżej turystów. To dobry krok, który z pewnością pozwoli na jeszcze lepszą działalność MCiT.

Wszystko to wpisuje się również w projekt modernizacji śródmieścia i przywrócenia dawnego wyglądu tej części miasta.

Jak dodaje burmistrz, dzięki tym zmianom miasto wejdzie na nowy i jeszcze wyższy poziom, a co za tym idzie: dużo więcej turystów będzie mogło korzystać z atrakcji i uroków naszego miasta.

Na podstawie UM Mrągowo

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Odysseya Yachts