ReklamaA1 - Gertis

Centrum Pisza się zmieni. Powstanie nowy obiekt

Inwestycje31 lipca 2020, 6:13Komentarzy: 1
Wizualizacja nowego obiektu w Piszu.
Wizualizacja nowego obiektu w Piszu. fot. UM Pisz

Te duże przedsięwzięcie ma zmienić krajobraz centrum miasta. Z serca Pisza zniknie szary i obdrapany budynek. W jego miejscu stanie nowoczesny ośrodek, nawiązujący swoim wyglądem do przedwojennego Hotelu Graf York.

Aby opisywana inwestycja ruszyła pełną parą konieczne jest jak najszybsze rozstrzygnięcie przetargu na modernizację i rozbudowę Piskiego Domu Kultury. Termin składania ofert mija 10 sierpnia 2020 r. o godz. 9.45.

Szczegółowe ogłoszenie o przetargu znajduje się na stronie internetowej pdk-bip.hi.pl.

Zielone światło do uruchomienia procedury przetargowej dała podpisana 7 maja umowa między Gminą Pisz, a Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W imieniu gminy stosowny podpis złożyła, w obecności Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego, Dyrektor Piskiego Domu Kultury – Katarzyna Sobiech.

Projekt architektoniczny wykonany przez firmę Urban Architect z Olsztyna przewiduje remont całego obiektu i dostosowanie sal dydaktycznych do potrzeb korzystających z oferty PDK, wymianę wszystkich instalacji, zwiększenie ilości sanitariatów oraz przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych.

Koncepcja inwestycji zakłada nowe rozwiązania architektoniczne i branżowe – nadbudowanie dachu spadzistego, a także dobudowanie nowej, w pełni wyposażonej sali widowiskowej, mieszczącej 350 widzów.

Aktualnie projekt „Modernizacja i Rozbudowa Piskiego Domu Kultury, znajduje się na etapie przygotowania przetargu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to budynek zostanie oddany do użytku za dwa lata. Całkowity koszt inwestycji, wraz z wkładem własnym Gminy Pisz oszacowany jest na około 11 mln.

Zobacz Pisz na naszych zdjęciach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts