ReklamaA1 - Sailing Machine

"Chcesz pływać w ściekach?" Akcja w Ekomarinie Giżycko

Pływanie po MazurachBieżące13 lipca 2020, 17:30Komentarzy: 3
"Chcesz pływać w ściekach?" Akcja w Ekomarinie Giżycko

„Żeglarzu, czy wiesz, że wystarczy tylko 10 zł aby pozbyć się nieczystości ze swojego jachtu w giżyckim Porcie Ekomarina?” – w Ekomarinie Giżycko można znaleźć specjalne ulotki skierowane do właścicieli łodzi.

Każdy kto woli zaoszczędzić na własne przyjemności i pozbyć się nieczystości w nielegalny sposób, poprzez ich wylanie do jeziora, zyskuje w Giżycku niechlubne miano „żeglarza za dychę”.

„Mamy nadzieję, że większość żeglarzy w tym miejscu się zatrzyma i wybierze dobre rozwiązanie. Tych, których żeglarska etykieta jednak nie przekonuje zapraszamy do zapoznania się z drugą stroną ulotki” – informuje Ekomarina Giżycko.

Ulotka jest elementem kampanii edukacyjnej, która ma celu ochronę mazurskiej przyrody. Giżycko to miejsce wyjątkowe, skrawek lądu otoczony z każdej strony wodą, położony nad brzegami jez. Kisajno i Niegocin. To tutaj są najlepsze warunki do żeglowania, latania bojerem lub surfowania po zamarzniętej tafli jeziora.

Przez wielu określane mianem Wodniackiej Stolicy Polski, przyciąga swymi naturalnymi warunkami przyrodniczymi, które są idealne do uprawiania turystyki aktywnej. W Giżycku oddycha się pełną piersią dzięki temu, że mazurskie powietrze jest wyjątkowo czyste.

Doceńmy to co posiadamy i pamiętajmy, że każdy z nas musi dbać o porządek i czystość tutejszych lasów i jezior, tak by mogły się nimi cieszyć kolejne pokolenia.

Zobacz Ekomarinę Giżycko na naszych zdjęciach.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów