Reklama

Cietrzewie wyhodowane w Nadleśnictwie Spychowo wypuszczono na wolność /film/

Bieżące12 września 2021, 9:00Komentarzy: 1
Cietrzewie wyhodowane w Nadleśnictwie Spychowo wypuszczono na wolność /film/
 fot. Nadleśnictwo Sychowo

130 cietrzewi wyhodowanych w ośrodku w nadleśnictwie Spychowo zostało wypuszczonych do lasu. To rekordowa liczba ptaków, która trafiła do środowiska naturalnego - podkreślają leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Ośrodek hodowli cietrzewi działa w nadleśnictwie Spychowo. Ze 137 odhodowanych w tym roku ptaków, 70 osobników trafiło do nadleśnictwa Jedwabno, 31 do nadleśnictwa Ruszów (dolnośląskie), a 29 do nadleśnictwa Szczytno. 7 cietrzewi pozostanie w ośrodku, by wzbogacić pulę genetyczną stada podstawowego.

Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Roczniak powiedział, że jest to rekordowa liczba cietrzewi w skali kraju, która trafi do lasów państwowych.

Jesteśmy z tego dumni, że udaje się to na terenie ośrodka w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. To ciężka praca ludzi, za którą bardzo im dziękuję - powiedział dyrektor Roczniak.

Nadleśniczy nadleśnictwa Spychowo Krzysztof Krasula podkreślił, że ten rok był wyjątkowy dla hodowli.

- To był naprawdę dobry rok dla cietrzewi i dla pracowników nadleśnictwa Spychowo, ponieważ tak dużej liczby jeszcze nam się nie udało wyhodować. Miejmy nadzieję, że następne lata będą podobne - mówi nadleśniczy Krasula.

Cietrzewie zanim trafiły do środowiska naturalnego, aklimatyzowały się w specjalnych wolierach. Ptaki, które przeszły 3 tygodniowy okres adaptacji, są wypuszczane na wolność. Zanim to jednak nastąpi, muszą poczuć się bezpiecznie, dlatego w pobliżu nie może nikt przebywać, a opuszczanie wolier trwa czasami kilka godzin.

Przez pewien czas ptaki będą odwiedzały okolice wolier, gdzie będzie dla nich dostępny przygotowany przez leśników pokarm.

źródło: Nadleśnictwo Spychowo /PAP/

ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo