ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Co czeka Stomil Olsztyn?

Pozostałe18 czerwca 2021, 8:11
Co czeka Stomil Olsztyn?

Co dalej ze Stomilem Olsztyn? Warmińska drużyna stoi nad przepaścią i wisi nad nią widmo bankructwa. Powołano nowy plan odbudowy klubu i serca kibiców są pełne nadziei, że uda się uratować zasłużony klub. Jak wygląda perspektywa sezonu 2021/2022 przez pryzmat Stomilu Olsztyn?

Stomil Olsztyn już od pewnego czasu ma spore problemy finansowe. Kasa klubowa świeci pustkami i pojawiają się liczne problemy na szczeblu organizacyjnym. W ostatnim czasie pojawił się jednak cień nadziei oraz osoby, które zadeklarowały chęć walki o to, aby olsztyński klub pozostał na piłkarskiej mapie Polski. Kilka dni temu odbyło się nadzwyczajne spotkanie władz klubu ze sponsorami oraz przedstawicielami biznesowymi, którzy wstępnie wyrazili pomoc Stomilowi. Na szczycie spotkania zasiedli Michał Brański będący większościowym akcjonariuszem oraz prezes klubu Grzegorz Lech. 

Brański na spotkaniu zadeklarował, że jest gotów sprzedać swoje udziały zainteresowanym kupcom. Dzięki temu wyklarowało się stowarzyszenie o nazwie „Klub STO”, który będzie składał się z biznesmenów oraz osób, które zamierzają podjąć walkę o byt Stomilu.  Kilka osób, w tym lokalni przedsiębiorcy i kibice chętni do pomocy, mieliby dokonać przejęcia do Michała Brańskiego większościowego pakietu akcji (55%) Stomilu Olsztyn w zamian za wniesienie do klubu kapitału w kwocie 2 milionów  złotych. Aby znaleźć się w tym zamkniętym gronie należy spełnić kilka warunków. Minimalny kwota inwestycji miałaby wynieść 20 tysięcy złotych i jej wniesienie będzie uprawniało do przejęcia 0,55% akcji. Obecny większościowy akcjonariusz miałby nadal posiadać 24% akcji i to on będzie głównym dowódcą misji. 

- Mam nadzieję, że znajdzie się kilkadziesiąt osób, które za kwotę 20 tysięcy złotych wykupią akcje klubu i będą w stanie decydować o losie pierwszoligowca – zaznaczył Michał Brański. Dotychczasowy większościowy akcjonariusz w dalszym ciągu chce być częścią społeczności wokół klubu. Celem jest integracja lokalnych interesariuszy i stworzenie silnego partnera dla rozmów z miastem i sponsorami. 

Pierwszą osobą, która zadeklarowała wejście do Klubu STO jest Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK. Grono będzie składało się ze stu osób, jedyną formą dołączenia do tej grupy jest zakup akcji lub ich dziedziczenie. 

Klub w dalszym ciągu ma też nadzieje, że otrzyma jakiekolwiek wsparcie ze strony miasta Olsztyn. Piłkarze w ostatnim meczu ligowym wyszli na rozgrzewkę w specjalnych koszulkach, prezentując tym samym swój manifest przeciwko biernej postawie Rady Miasta wobec Stomilu. 

Niedawno zakończony sezon w wykonaniu Stomilu szybko przejdzie do zapomnienia. Stomil dał radę się utrzymać i zajął ostatecznie 15. lokatę. Zebrał łącznie 35 punktów w całym sezonie zasadniczym, najmniej od sezonu 2011/2012. To tylko pokazuje skalę problemu. 

W momencie pisania tego artykułu nie wiadomo, jak będzie wyglądał Stomil w kolejnym sezonie, jednak można być pewnym, że będzie to kompletnie inna drużyna niż w ostatnich sezonach. W tym momencie nie ma trenera, nie ma pełnej kadry i ciężko określić, kto z obecnych zawodników pozostanie na kolejny sezon. Największym plusem klubu jest fakt, że Komisja Licencyjna PZPN przyznała Stomilowi licencję na grę w Fortuna 1.Liga w sezonie 2021/2022. Osoby, które podjęły się misji ratunkowej, muszą zakasać rękawy, bo czeka ich bardzo, bardzo dużo pracy. Zakłady na Fortuna 1.liga oferowane przez legalnych polskich bukmacherów znajdziesz na stronie www.zakłady-bukmacherskie.com/legalni-bukmacherzy.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany.  Hazard związany jest z ryzykiem. Graj Odpowiedzialnie.

Reklama

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - DreamBoat
ReklamaA2 - Domy na wodzie