ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Co dalej z platformami bezpieczeństwa na mazurskich jeziorach?

Bieżące17 czerwca 2020, 6:56Komentarzy: 8
Co dalej z platformami bezpieczeństwa na mazurskich jeziorach?
 fot. mazury24.eu

Trwają w tej sprawie rozmowy. Państwowe Przedsiębiorstwo Wodne Wody Polskie chce, by z mazurskich jezior zniknęły pływające pomosty. Właściciel obiektów twierdzi, że to zarejestrowane zgodnie z prawem platformy bezpieczeństwa i będzie o tym rozmawiał z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Jak już informowaliśmy, na Szlaku Wielkich Jezior pojawiły się tzw. platformy bezpieczeństwa. Są to stalowe platformy z masztem. Na maszcie przymocowane są czujniki: ciśnienia atmosferycznego, magnetometru, akcelerometru, czujniki burzowe, mierzące poziom opadów, temperaturę, temperaturę wody i wysokość fali.

Więcej o problemie platform na mazurskich jeziorach.

Dane z tych czujników na bieżąco spływają do centrali Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) w Giżycku. Na każdej z platform jest też panel informacyjny z numerem platformy, numerem telefonu ratunkowego oraz logo MOPR. W sumie na Szlaku mają stanąć 24 takie konstrukcje, kilkanaście z nich już stoi. MOPR holuje je na wyznaczone miejsca na jeziorach, a ich montażem zajmuje się prywatna firma wspierająca działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Prywatna firma także finansuje ustawianie platform.

Wody Polskie poinformowały, że skontrolowano gospodarowanie wodami. Wynika z niego, że jest to obiekt o wyglądzie pomostu pływającego, a Zarząd Zlewni w Giżycku nie wydał żadnej ze zgód wodnoprawnych.

W naszej ocenie platformy, które w ostatnich dniach pojawiły się na jeziorach są nielegalne i nakazaliśmy ich usunięcie – poinformowała rzecznik prasowa Wód Polskich w Białymstoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Właściciel platform na razie nie podejmuje jeszcze decyzji o ich usunięciu. Trwają natomiast rozmowy z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym na ten temat.

Przeczytaj również:

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 7
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka