ReklamaA1 - Inwestycja Nove Rydzewo

Co kryje stara lokomotywownia w Ełku?

BieżąceInwestycje15 grudnia 2021, 6:25Komentarzy: 1
Co kryje stara lokomotywownia w Ełku?
 fot. UM Ełk

Niesamowita, nowa atrakcja na Mazurach. Niekonwencjonalny projekt muzealny o nazwie „Co kryje stara lokomotywownia, czyli nauka przez zmysły” to nowa inwestycja, która rozpoczęła się w Muzeum Historycznym w Ełku.

W ramach prac powstanie m.in. ścieżka edukacyjna prowadząca zwiedzających przez kuźnię czy warsztat, w których będzie można obejrzeć poszczególne narzędzia i dowiedzieć się, jak działają. Realizacja projektu to koszt ponad 1,18 mln zł. Nowa przestrzeń będzie dostępna już pod koniec 2022 roku.

- W zabytkowym budynku lokomotywowni mieszczącej się na terenie Ełckiej Kolei Wąskotorowej, powstanie wyjątkowa ekspozycja z elementami multimedialnymi oraz ścieżka edukacyjna, dzięki którym odwiedzający w interaktywny sposób zapoznają się z szeregiem zagadnień z obszaru nauk ścisłych, historii oraz zasadami działania poszczególnych urządzeń – informuje Urząd Miasta w Ełku.

Ścieżka edukacyjna będzie prowadziła m.in. przez warsztat z kuźnią, gdzie uczestnicy będą mogli zapoznać się z technikami dawnych rzemiosł, tj. kowalstwa, natomiast w warsztacie poznać tajniki naprawy taboru kolejowego.

Realizowane działania pozwolą na przystosowanie Muzeum Historycznego w Ełku do prowadzenia w nowoczesny sposób działalności kulturalnej i przyczynią się do wzrostu jakości i różnorodności oferty kulturalnej regionu, przez co umożliwią poszerzenie jego oferty turystycznej.

Będzie to również przestrzeń, z której będą mogły korzystać inne organizacje czy grupy nieformalne, realizując tam swoje działania kulturalne i edukacyjne.

Wartość projektu wynosi ponad 1,18 mln zł, z czego kwota dofinansowania z UE stanowi ponad 983 tys. zł. Planowane zakończenie projektu koniec 2022 r.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Stranda Wiosna Lato