ReklamaA1 - Ruciane Park Sylwestra

Co płetwonurkowie wyłowili z wód Ekomariny w Giżycku?

Bieżące24 listopada 2021, 8:51Komentarzy: 1
Co płetwonurkowie wyłowili z wód Ekomariny w Giżycku?
Podwodne sprzątanie dna Ekomariny w Giżycku fot. mazury24.eu

W minioną sobotę odbyło się „Podwodne sprzątanie Portu Ekomarina Giżycko”. Miłośnicy czystych Mazur, spotkali się w porcie, żeby posprzątać po letnim sezonie. Wśród śmieci odkryto dość interesujące znaleziska.  

Na zaplanowane o 10:00 rozpoczęcie, licznie stawili się uczestnicy chętni do pomocy przy sprzątaniu portu. Po krótkiej odprawie i przydzieleniu zadań wszyscy zabrali się do pracy. Słoneczna pogoda na Mazurach sprzyjała temu zadaniu.

15 płetwonurków pracowało w wodzie o temperaturze 5 stopni. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać. Na brzeg portu zaczęły lądować worki ze śmieciami, a wśród nich takie rzeczy jak: butelki szklane i plastikowe, opony, ręczniki, ubrania, żywność, grill, krzesła, a nawet stary zbiornik od „Stara”. Wśród znalezisk znalazły się też cenniejsze fanty: silnik zaburtowy, telefony, a nawet sztuczna szczęka.

Po wykonaniu przydzielonych zadań wszyscy poczęstowali się gorącą zupą, przygotowaną przez Panie z Ekomariny. Finałem i wisienką na torcie był upominek pamiątkowy w postaci ciepłej czapki dla uczestników, najmłodsi otrzymali puzzle z motywem nurkowym.

- Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali to wydarzenie - Wojciechowi Karolowi Iwaszkiewiczowi - burmistrzowi Giżycka, płetwonurkom Klub Płetwonurków Płetwal w Giżycku, płetwonurkom „Zielona Gołdap”, dzieciom, rodzicom, opiekunom – piszą organizatorzy akcji. - Giżyckiej Grupy Regatowej, pracownikom Ekomariny Giżycko, płetwonurkom i ratownikom Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przeprowadzenie akcji możliwe było dzięki zdobytym środkom finansowych - współfinansowaniu przez Gminę Miejską Giżycko, za które został zakupiony sprzęt do przeprowadzenia akcji, a w późniejszym czasie będzie służył ratownikom do codziennych działań ratowniczych.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

 • 13
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaB2 - Wojdbud - domki z drewna
ReklamaA2 - Tło Dla Mew