ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Co robić na Mazurach, gdy pada deszcz? Zobacz naszych 5 propozycji

Bieżące21 maja 2022, 11:13
Co robić na Mazurach, gdy pada deszcz? Zobacz naszych 5 propozycji
 fot. mazury24.eu

Nikt nam niż zapewni na Mazurach zawsze idealnej pogody, słońca, ciepła. Kiedy pada deszcz na Mazurach – dzieci się nudzą. Jeśli zaś dzieci zaczynają marudzić to mamy problem. Co więc możemy wtedy zrobić? Nawet jeśli pogoda nam nie sprzyja i pada deszcz na Mazurach mamy ciekawe opcje spędzenia wolnego czasu.

Co robić na Mazurach, kiedy pada deszcz? Zobacz 5 naszych propozycji


Można odwiedzić na Mazurach Św. Mikołaja

Tak, to nie żart. Nawet latem na Mazurach możemy odwiedzić św. Mikołaja, który w tym regionie ma swój konsulat. To z pewnością będzie wspaniała atrakcja dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych.

W Kętrzynie firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki choinkowe. Przy tym przedsiębiorstwie, w odpowiednio stylizowanej chacie, działa najprawdziwszy Konsulat św. Mikołaja. Czyli znajdziemy tu wszystko co jest związane ze świętami Bożego Narodzenia. No i oczywiście bombki, właściwie tysiące bombek w różnych kształtach i kolorach. Jedną z nich, o kształcie i kolorze jaką tylko chcesz, możesz sam „wyprodukować” czyli wydmuchać – jak to się fachowo nazywa.


Muzeum Przyrodnicze w Krutyni

To obowiązkowa propozycja dla wszystkich miłośników przyrody mazurskiej i zwierząt żyjących w tym regionie. W miejscowości Krutynia niedaleko Mrągowa mieści się Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Liczy ponad 300 eksponatów – głównie wypchanych dzikich zwierząt zamieszkujących Park. To niebywała okazja, aby zapoznać się z bogatym zbiorem zwierząt występujących w mazurskich lasach.

Muzeum umieszczone jest w zabytkowej stodole w miejscowości Krutynia. Znajduje się tu również Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej z Izbą Przyrodniczą. Prezentowane są tu spreparowane zwierzęta zamieszkujące Mazurski Park Narodowy.


„Wehikuł Czasu” w Rynie

Istny „wehikuł czasu” dzięki któremu możemy przenieść się w czasie o 200 lat. W siedmiu pomieszczeniach stanowiących Ryńskie Zbiory Muzealne możemy obejrzeć przedmioty codziennego użytku z XVIII i XIX wieku. W Muzeum w Rynie, oprócz wielu rzeczy codziennego użytku dawnych Mazurów, zobaczymy także łódź-dłubankę oraz półkosek z początku XIX w., przepiękny fotel gdański czy zbiór XIX wiecznych planów architektonicznych.

W placówce znajdują się także dawne narzędzia do pracy w polu, gospodarstwie oraz do połowu ryb (także pod lodem), stare meble, sprzęt kuchenny, stare kafle pochodzące z pieców kaflowych okolicznych zamków, pałaców i bogatych domów.

Zobaczymy tu również magiczne lustro o kryształowej tafli, które powie nam co nieco o naszym związku, gdy staniemy przed nim z ukochaną osobą. Wśród eksponatów jest również czarci zydel i zamurowana żywcem i przykuta łańcuchami, ostatnia mazurska czarownica.


Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Marzysz o przejechaniu się ciężkim czołgiem po poligonie? Nie ma problemu. Możesz to teraz zrobić w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Placówka dysponuje ponad 70 eksponatami – głównie pojazdami wojskowymi czasów Układu Warszawskiego.

Niebywała gratka dla wszystkich miłośników sprzętu wojskowego i historii. Jedyne w Polsce północnej muzeum sprzętu wojskowego znajduje się w pobliżu Mrągowa. To po prostu trzeba zobaczyć.


Park Wodny Wilkasy

Nowoczesny kompleks sportowo-wypoczynkowy, zarządzany przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Jak już sama nazwa wskazuje, jego największym wabikiem jest pływalnia, bogata w najróżniejsze atrakcje. Jednak coś dla siebie znajdą tutaj nie tylko amatorzy wodnych aktywności.

Główny basen ma wymiary 25 na 12,5 metra, przygotowano tutaj 6 torów do pływania. Przy czym pełnowymiarową długość mają tylko dwa z nich. Reszta jest krótsza o niespełna 8,5 m. Pozostałą przestrzeń wykorzystano do budowy wysepki z jacuzzi, sztucznej, 15-metrowej rwącej rzeki oraz kilku hydromasaży. Głębokość niecki wynosi od 0,8 do 1,8 m. W parku wodnym znajdują się jeszcze dwie sauny (sucha i parowa), mini-basen z atrakcjami dla maluchów oraz kręta, 30-metrowa zjeżdżalnia.

Co robić na Mazurach, gdy pada deszcz? Zobacz naszych 5 propozycji

Kolejnym atutem jest hala sportowa o powierzchni 700 m². Jest tu miejsce do gry we wszystkie najpopularniejsze sporty zespołowe oraz szereg przyrządów do ćwiczeń - w tym ścianka wspinaczkowa o wysokości 9 m i szerokości 13 m, przeznaczona dla maks. 6 osób. Do tego dochodzą siłownia, sala do ćwiczeń fitness oraz kręgielnia z dwoma torami bowlingowymi i stołem bilardowym.

Park Wodny Wilkasy jest - jak przekonują włodarze gminy Giżycko - w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 11
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Stranda Wiosna Lato