ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Co wiemy o nadchodzących w tym roku iPhone’ach?

Pozostałe22 sierpnia 2022, 10:54Komentarzy: 0
Co wiemy o nadchodzących w tym roku iPhone’ach?

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowych smartfonów od marki Apple. Wiele wskazuje na to, że będzie mieć ona miejsce 14 września. To już niedługo, więc teraz jest dobry moment, aby przyjrzeć się temu, co już wiemy o flagowej serii iPhone 14. Czym tym razem zaskoczy nas gigant z Cupertino?

Niedawno firma Apple przekonywała, że będzie dążyć do ograniczenia przecieków na temat nowych produktów przed premierą, aby każdy miał później niespodziankę, jednak podjęte działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Co rusz pojawiają się bowiem w internecie informacje na temat rodziny iPhone 14. I na ich podstawie można śmiało podejrzewać, że tym razem Apple planuje małą rewolucję, a nowe smartfony będą pod wieloma względami różnić się od starszych braci.

Więcej na temat premier smartfonów innych marek przeczytasz w treściach dostępnych na Nano Komputronik.

Ile modeli będzie mieć seria iPhone 14?

Dla tych, którzy czekają na model z ekranem o przekątnej 5,4 cala mini, nie mamy dobrej informacji, ponieważ tym razem prawdopodobnie się on nie pojawi. Według przecieków w ramach rodziny iPhone’ów jesienią zaprezentowaną zostaną dwa modele o wielkości 6,1 cala oraz dwa z ekranem o przekątnej 6,7 cala, a więc modele znane jako Max. Nie będzie to zatem standardowa seria.

Chcesz być na bieżąco z najciekawszymi technologicznymi premierami? Sprawdź artykuły na ten temat dostępne na https://nano.komputronik.pl/tag/premiery/.

Seria iPhone 14 – co już wiadomo?

Przygotowaliśmy garść informacji o tym, czego można spodziewać się po nowym iPhone 14.

Wyświetlacz

W porównaniu z iPhone 13 pod tym względem niewiele się zmieni. W 6,1-calowym iPhone’ie 14 ma być taki sam wyświetlacz jak w poprzedniej serii. Z kolei iPhone 14 Max ma mieć wyświetlacz o specyfikacji identycznej z iPhone Pro Max. W obydwu tańszych modelach ma znaleźć się ekran ze stałym odświeżaniem 60 Hz (w technologii LTPS).

Ekrany dwóch nowych wersji „pro” ze względu na zamianę notcha na dwa otwory w górnej części wyświetlacza i zaokrąglone rogi nieznacznie zmienią swoją wielkość. Zastosowany w nich będzie ekran ProMotion w technologii LTPO z adaptacyjną częstotliwości odświeżania do 120 Hz.

Notch

Apple częściowo rezygnuje z notcha, ale raczej tylko w serii Pro. W należących do niej smartfonach podzespoły umożliwiające skanowanie twarzy ukryte będą pod wyświetlaczem. Przygotowany został zupełnie nowy projekt, a wszystko to po to, aby zwiększyć skuteczność rozpoznawania i bezpieczeństwo użytkowania.

Co zamiast notcha? Przy górnej krawędzi smartfona będą dwa otwory, za nimi umieszczony zostanie obiektyw przedniej kamery oraz moduł TrueDepth.

Śledź najnowsze informacje z rynku smartfonów tutaj: https://nano.komputronik.pl/tag/mobile/

Obudowa

Osoby czekające na zmianę wyglądu flagowca od Apple mogą być nieco rozczarowane ponieważ zmiany dotyczące obudowy mają być jedynie kosmetyczne. Inaczej ma wyglądać moduł aparatów z tyłu smartfona, dodatkowo wyspa z obiektywami tylnej kamery ma być trochę grubsza. Kształt iPhone 14 nie ulegnie zmianie w porównaniu z iPhone 13. W przypadku droższych modeli obudowa ma być wykonana z odpornego na zarysowania tytanu.

Aparat

W iPhone 14 ulepszony zostanie aparat fotograficzny. Prawdopodobnie znajdzie się w nim obiektyw peryskopowy ze zmienną ogniskową, zapewniający duży zoom optyczny. Ponadto rozdzielczość jednego z obiektywów wynosić będzie 48 megapikseli, dzięki czemu możliwe będzie nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K. Z kolei ultraszerokokątne obiektywy mają zostać ulepszone we wszystkich reprezentantach serii 14.

Wydajność

W nowych smartfonach od Apple, a dokładniej w serii Pro ma być zastosowany nowy układ o nazwie A16. Produkowany on będzie w ulepszonym 5-nanometrowym procesie – tym samym, który znajduje zastosowanie przy wytwarzaniu układu A15. Wszystkie modele iPhone 14 mają mieć 6 GB pamięci RAM. Nowość, jaka się pojawi, to wariant pamięci masowej o pojemności 2 TB.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - PTTK Wilkasy

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Port u Faryja