ReklamaA1 - Przystań Nautica

Co wolno, a co nie podczas majówki na Mazurach?

Mazury a Covid 19Bieżące30 kwietnia 2021, 8:54Komentarzy: 2
Co wolno, a co nie podczas majówki na Mazurach?
 fot. mazury24.eu

To już 1 maja – rozpoczyna się długi majowy weekend na Mazurach. Krótko chcemy podsumować, co nam będzie wolno, a co nie podczas majówki.

Hotele i pensjonaty zamknięte

Przypomnijmy, że decyzją rządu zamknięte mają być jeszcze do 3 maja br. hotele i pensjonaty. To raczej wyklucza możliwość legalnego noclegu w tych obiektach. Jednak jak podkreślają żeglarze, na Mazurach wystarczy łódź, aby mieć miejsce do spania. Ponadto zawsze można liczyć na pomoc „rodziny”.

Restauracje, tawerny na Mazurach – zamknięte

W długi weekend majowy raczej nie usiądziemy wewnątrz restauracji czy tawerny, aby coś zjeść czy skosztować rozmaitych trunków. Natomiast większość tych obiektów na Mazurach już informuje, że działa i jest możliwość zamawiania posiłków na wynos. Można więc zjeść na jachcie lub na łonie przyrody – co też wyjdzie nam na zdrowie.

Porty, wodowanie i cumowanie jachtów

Tu nie powinno być żadnych problemów. Od 1 maja br. rząd zezwolił na uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Większość mazurskich portów informuje, że jest otwarta. Jedynie portowe tawerny nadal pozostają zamknięte, ale posiłki można zamówić tam na wynos.

Co zwiedzać na Mazurach?

Wszystko, co jest możliwe do odwiedzin na świeżym powietrzu. Twierdza Boyen, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Wilczy Szaniec, liczne mazurskie miasta, ich zabytki i wiele innych atrakcji udostępnia możliwość przebywania na otwartym terenie.

W naszym portalu znajdziecie wiele ciekawych propozycji na takie majowe wycieczki po Mazurach:

https://mazury24.eu/atrakcje-turystyczne

Nocować na Mazurach można też w lesie

Jeżeli nie chcecie spać na jachcie, a hotele i pensjonaty nadal pozostają zamknięte, możecie zdecydować się na nocowanie w lesie.

Nadleśnictwo Giżycko wyznaczyło specjalny obszar leśny o powierzchni ponad 1779 hektarów, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Wyznaczona przez Nadleśnictwo Giżycko strefa, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi, którzy chcą przenocować w lesie „na dziko” bez specjalnej infrastruktury.

Rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej

Jeśli nie mamy jachtu, a na Mazurach chcemy popływać szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich – to nic straconego. Taką możliwość zapewniają rejsy statkami Żeglugi Mazurskiej. Rejsy odbywają się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

Statkami „białej floty” można się wybrać w atrakcyjne rejsy na szlaku Ruciane-Nida – Mikołajki – Ryn – Giżycko – Węgorzewo oraz w rejsy spacerowe z atrakcjami widokowymi, przyrodniczymi i historycznymi. Istnieje też możliwość pozarozkładowego czarteru statków dla większych grup, a także zakupu biletów na rejsy przez Internet.

Cennik i rozkład rejsów tu: Żegluga Mazurska

Jak zawsze apelujemy o to, aby nie zapominać, że pandemia COVID-19 nie znikła wraz z pierwszymi, ciepłymi dniami wiosny. Nadal obowiązuje noszenie maseczek na świeżym powietrzu. Unikajmy też tłumów, zachowujmy dystans, dezynfekujmy dłonie i dbajmy o siebie podczas wypoczynku na Mazurach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Odysseya Yachts