ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Co znaleziono na dnie Ekomariny w Giżycku?

Bieżące20 listopada 2023, 11:19Komentarzy: 3
Co znaleziono na dnie Ekomariny w Giżycku?
 fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak zwykle, po sezonie turystycznym, odbywa się akcja sprzątania dna akwenów na Mazurach. Tradycyjnie wolontariusze i nurkowie spotkali się w Ekomarinie w Giżycku, aby sprawdzić co zalega na dnie. Również tym razem natknięto się na wiele…niespodzianek.

Jak co roku w największym porcie na Mazurach po sezonie odbyło się podwodne sprzątanie. Akcja została zorganizowana we współpracy z Urzędem Miasta Giżycko, które współfinansowało projekt o nazwie „Podwodne sprzątanie Portu Ekomarina Giżycko”.

Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zgromadziło prawie 50 osób, w tym 15 płetwonurków. Wśród przybyłych zobaczyć było można dzieci z Giżyckiej Grupy Regatowej, płetwonurków, ratowników MOPR oraz wolontariuszy.

- Pogoda sprzyjała oczyszczaniu basenu portowego z niepotrzebnych, powakacyjnych zanieczyszczeń. Zebrano duże ilości starych opon, butelek, garnków i wiele innych śmieci. Wśród znalezisk był nawet akumulator i dywan. Część najbardziej osobliwych śmieci została honorowo przekazana Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji KUMAK z Urwitałt – informuje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącą zupą przygotowaną przez załogę Ekomariny oraz otrzymali pamiątkowe czapki.

Co znaleziono na dnie Ekomariny w Giżycku?

Ekomarina w Giżycku to jeden z nowszych portów na Mazurach, położony na północnym brzegu jeziora Niegocin. Nowoczesny obiekt charakteryzujący się rozbudowaną infrastrukturą, wszelkimi niezbędnymi mediami oraz licznymi obiektami gastronomicznymi. Nowoczesny port z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym powstał w 2010 roku.

Ekomarina jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka. W pobliżu przystani wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta.

Basen portowy to keja dla 138 jednostek pływających (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej i wody. Na terenie portu jest możliwość zimowania jachtów. Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Luani Consulting
ReklamaA2 - Avocado