ReklamaA1 - Wioska Surfów

Część mazurskich samorządów chce szybkiej budowy S16

BieżąceInwestycje10 grudnia 2019, 8:58Komentarzy: 9
Część mazurskich samorządów chce szybkiej budowy S16

Za szybką realizacją drogi ekspresowej opowiedzieli się właśnie mieszkańcy gminy Orzysz. Wcześniej przeciwko proponowanym wariantom przebiegu trasy protestowali mieszkańcy Mikołajek i Rynu. Dla jednych droga to szansa na rozwój, dla innych - zagrożenie środowiska naturalnego – informuje TVP Olsztyn.

Dla liczącej niespełna 10 tys. mieszkańców, gminy Orzysz, planowana ekspresowa trasa S16 jest szansą rozwoju gospodarczego i turystycznego.

Ankieta w Orzyszu

W ankiecie przygotowanej przez gminę większość mieszkańców opowiedziała się za proponowanym przebiegiem drogi ekspresowej S16. Prawie 67 proc. uważa, że inwestycja nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne gminy, a ponad 73 proc. ankietowanych widzi w tej inwestycji możliwość rozwoju gminy.

EGO za drogą

Za budową drogi opowiedziały się też samorządy z tak zwanego subregionu EGO: Ełk, Gołdap i Olecko, ale plany budowy drogi budzą wątpliwości innych gmin. W listopadzie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęła, podpisana przez 10 tys. osób, petycja przeciwko jednemu z proponowanych wariantów trasy w pobliżu Rynu. Plany inwestycyjne drogowców skrytykowały też Mikołajki. To może opóźnić budowę drogi. Już wiadomo, że wniosek o wydanie decyzji środowiskowej nie zostanie złożony do końca tego roku, jak zakładał pierwotny harmonogram.

O sporze w sprawie budowy drogi S16 przez Mazury przeczytasz też tu.

Termin złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej przesunięto na pierwszą połowę 2020 roku. Decyzja zostanie opracowana między innymi w oparciu o konsultacje społeczne, które przeprowadzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Źródło: TVP Olsztyn

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 6
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Odysseya Yachts