ReklamaA1 - Łabędzi Ostrów

Czy to będzie największa inwestycja na Mazurach?

Inwestycje23 listopada 2019, 12:43Komentarzy: 13
Czy to będzie największa inwestycja na Mazurach?
Masurian Yacht & Golf Resort fot. Wizualizacja inwestora

Nadal niewiele o tej inwestycji wiadomo. Pierwsze informacje na ten temat „wyciekły” we wrześniu w Warszawie podczas konferencji Uniwersytetu Ziemskich Inwestycji. Próżno na razie szukać więcej szczegółów realizacji tego projektu.

Chodzi o projekt o nazwie Masurian Yacht & Golf Resort. Być może będzie to największa inwestycja nieruchomościowa na Mazurach, której zarys przedstawił  na konferencji w Warszawie Jakub Węglarski z Rodzinnych Inwestycji.

Jej organizatorem była Universe Properties Group, właściciel Rodzinnych Inwestycji. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z propozycjami inwestycyjnymi, programami rozwoju i sposobami finansowania projektów.

Czy to będzie największa inwestycja na Mazurach?

W sumie odbyły się cztery debaty, a w ich ramach liczne prelekcje. Jako pierwszy mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zapewniał, że w Mazurach tkwi jeszcze wielki potencjał inwestycyjny. 

Projekt Masurian Yacht & Golf Resort ma być zlokalizowany między Węgorzewem i Giżyckiem, w samym centrum Wielkich Jezior Mazurskich. Ulokowany dokładnie między jeziorami Święcajty, Harsz i Lemięt.
Obiekt ma posiadać 467 ha gruntu – to najdłuższa linia brzegowa w Polsce. Na tym terenie mają powstać trzy hotele (5,4,3 gwiazdkowe), z centrum konferencyjnym, aquaparkiem i SPA. Dodatkowo olbrzymi plac zabaw dla dzieci i park linowy.

Czy to będzie największa inwestycja na Mazurach?

– Pole golfowe, szkoła, poczta, centrum bojerów, przychodnia, sklepy oraz ekskluzywne wille, dom seniora. To wszystko będzie znajdowało się na terenie ekskluzywnego resortu na Mazurach. Teraz koszt nabycia działki wynosi w resorcie 100–200 tys. zł. Kiedy inwestycja zostanie zrealizowana, wartość poszybuje w górę. Myślę, że wyniesie nawet 2 mln zł – tłumaczył Jakub Węglarski, dyrektor marketingu Rodzinnych Inwestycji.
 

ReklamaC1 - Ognisty Ptak

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 171

 • 25
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 21
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 6
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 16
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 23
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 60
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 20
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo