ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj

Dlaczego warto odwiedzić Mazury jesienią?

BieżącePozostałe5 października 2020, 8:52
Dlaczego warto odwiedzić Mazury jesienią?
 fot. Arkadiusz Skrodzki

Brak tłumów turystów, piękne pejzaże mazurskiej przyrody, jeszcze dość ciepło a wiele hoteli, pensjonatów czy ośrodków wczasowych oferuje już zniżki za noclegi. Do tego zdecydowanie tańsze koszty czarteru jachtów. Mazury jesienią mogą być świetną propozycją na weekendowy wypad lub nawet krótki urlop po urlopie.

To prawda, na plaży już się nie wygrzejemy w letnim słońcu, w wodzie raczej też nie zażyjemy kąpieli, za to te same jeziora oferują uroki żeglowania przy dużo niższych cenach wynajęcia łodzi.

Spotkania, szkolenia na Mazurach

Jesień to również dobra okazja na Mazurach na organizację wszelkiego rodzaju szkoleń i spotkań biznesowych – na pewno ceny noclegów w tym okresie są zdecydowanie tańsze niż w sezonie urlopowym.

Mazury oferują obszerną bazą hotelarską przystosowaną dla firm pragnących podszkolić umiejętności swoich pracowników. W ofercie kompetentna obsługa, doskonale przygotowane sale zaopatrzone we wszystkie potrzebne szkoleniowcom materiały, sprzęty i udogodnienia, do tego doskonałe zaplecze gastronomiczne... A po trudach szkolenia, hotele oferują imprezy integracyjne, pozwalające odprężyć się, nabrać do siebie zaufania, co z kolei daje lepsze zrozumienie w zespole i lepsze wyniki w pracy.

Zobacz gdzie można nocować na Mazurach.

Piesze wędrówki za grzybami na Mazurach

Można również wybrać się na pieszą wędrówkę wieloma mazurskimi szlakami turystycznymi – dodatkowy bonus to brak tłumów turystów.

Oprócz dmącego w żagle wiatru i tras turystycznych wiodących wśród płonących żółcią i czerwienią lasów, z pewnością jesienią nie brakuje na Mazurach grzybów. Z grzybów można przyrządzić wiele smakowitych potraw. Prawdziwym rarytasem jest popularny na Mazurach kotlet z kani.

Więc jeśli szukasz grzybów, kontaktu z przyrodą i sposobu na dotlenienie organizmu i to w towarzystwie różnorodnych form i barw jesieni, Mazury są doskonałym miejscem dla Ciebie.

Zobacz atrakcje na Mazurach

Na jeziora, na ryby

Dla tego, kto pragnie świętego spokoju, spokojniejsze jesienią Mazury oferują uroki wędkowania. A jezior obfitych w ryby znajdziemy tu całą masę. Jeziora odgrywały w życiu dawnych mieszkańców mazurskiej ziemi ważną rolę. Dlatego też stały się tematem wielu baśni i legend.

Jedna z nich mówi o tym, że jesienią, gdy pojawia się babie lato, po jeziorach na łódeczce z liścia olchy żegluje czarodziejka. To ona snuje nici babiego lata i oplątuje nimi ludzkie serca. Kogo zaś oplączą nitki, ten zawsze wróci na Mazury i zawsze będzie za nimi tęsknił.

Zobacz mazurskie jeziora

Po zdrowie na Mazury

Jesienią na Mazury można wybrać się również po to by podreperować swoje zdrowie bądź zadbać o urodę. W tym regionie znajdziemy wiele ośrodków, które oferują usługi SPA, a tą porą roku możemy też liczyć na niższe ceny.

Połączenie wypoczynku z zabiegami upiększającymi i fizjoterapeutycznymi, poprawia humor jak nic innego.  Masaż leczniczy, kąpiele solankowe, kapsuła SPA, aromaterapia, a nawet kąpiele w kozim mleku. To wszystko można znaleźć na Mazurach.

Zobacz oferty mazurskich ośrodków wypoczynkowych

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaB2 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka