Reklama

Dlaczego warto stosować kosmetyki z naturalnym składem i jakie?

Pozostałe21 grudnia 2021, 16:08
Dlaczego warto stosować kosmetyki z naturalnym składem i jakie?

Kosmetyki naturalne stały się popularne już kilka sezonów temu. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że są bezpieczne dla środowiska, jak i człowieka. W dobie dzisiejszego zainteresowania ekologią i dbaniem o planetę to rozwiązanie, które wprowadza do swojej pielęgnacji coraz więcej osób. Wyróżniają się także bogactwem składników i prostym składem odpowiadającym wielu wymagającym cerom. Sprawdź dokładnie, dlaczego warto je stosować i po jakie produkty sięgnąć na początek.

Bez testów na zwierzętach

Głównym czynnikiem, który przekonuje wiele osób do stosowania naturalnych kosmetyków jest fakt, że nie są one testowane na zwierzętach. Ich produkcja nie wymaga tego ponieważ mają prosty i bezpieczny skład. Można znaleźć w nich tylko naturalne substancje, których wpływ na człowieka jest już znany od dawna. Bazują na przebadanych olejkach i połączeniach wyciągów roślinnych często pozyskiwanych w sposób ekologiczny z poszanowaniem dla środowiska, a dodatkowe testowanie tych substancji nie jest konieczne. Co, więcej są one łatwo dostępne nie tylko w specjalistycznych drogeriach, znajdziesz takie naturalne kosmetyki na wapteka.pl.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z naturalnym składem i jakie?

Bezpieczeństwo użytkowania

Produkty naturalne są także bezpieczniejsze dla człowieka, gdyż nie zawierają szkodliwych substancji takich jak parabeny, oleje mineralne, SLSy, barwniki czy konserwanty. Kosmetyki posiadające tego typu preparaty w składzie często wywołują alergie, podrażnienia czy przesuszenia, a także mogą prowadzić do uszkodzeń bariery hydrolipidowej skóry. To sprawia, że używanie nowego balsamu czy kremu z chemicznymi substancjami przy dłuższym stosowaniu pogorszyłyby stan naszej cery. W odróżnieniu od nich naturalny skład w kosmetykach może zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych objawów, chyba że jesteśmy na coś uczuleni i jakaś roślina lub owoc wywołuje u nas silną reakcję alergiczną. Takie produkty nie mają w sobie również silikonów, które powodowałyby zapychanie skóry i zamiast polepszać stan cery pogorszyłyby problem.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z naturalnym składem i jakie?

Uniwersalne zastosowanie

Dużym plusem takich kosmetyków jest też ich uniwersalność. Naturalne olejki takie jak np. arganowy, z pestek malin czy moringa mogą być stosowane zarówno do twarzy, ciała, jak i włosów. Gdy wcześniej nie korzystaliśmy z naturalnych produktów oleje będą też idealnym rozwiązaniem na początek. Możliwości ich wykorzystania w pielęgnacji są wszechstronne, a wpływ na skórę bardzo szeroki. Hydrolaty także dadzą się użyć na kilka sposobów, świetnie się sprawdzą jako toniki do twarzy, włosów czy baza wielu maseczek. Dodatkowo, takie produkty często nie są przeznaczone dla konkretnego wieku czy płci, więc przypadną do gustu całej rodzinie.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z naturalnym składem i jakie?

Kupując je na wapteka.pl możesz mieć pewność, że znajdziesz dla nich zastosowanie pasujące do Twojego stylu życia. 

Prosty skład

Brak chemicznych substancji ułatwia także świadomą pielęgnację. Kosmetyki naturalne mają prosty i przejrzysty skład, co sprawia, że wiemy, czego używamy. W szybki sposób rozczytamy, co znajduje się w produkcie i bez problemu sprawdzimy w internecie, jakie są tego zalety. Skuteczność działania zapewniają tutaj w szczególności wyciągi roślinne, olejki eteryczne, minerały, ekstrakty ziołowe czy naturalne składniki aktywne, które łatwo rozpoznamy w składzie. Na dobry początek z naturalnymi kosmetykami szczególnie polecamy:

 • balsamy do ust,
 • hydrolaty,
 • maseczki z glinki,
 • oleje naturalne,
 • masła do ciała, jak shea czy kakaowe.
ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Tło Dla Mew - domki
ReklamaA2 - AZS Wilkasy