ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Dni Mrągowa 2021. Tak bawili się mieszkańcy i turyści

Bieżące5 lipca 2021, 12:17
Dni Mrągowa 2021. Tak bawili się mieszkańcy i turyści
 fot. Paweł Krasowski/UM Mrągowo

Trzy dni wypełnione wspaniałą zabawą podczas Dni Mrągowa 2021. W tym mazurskim mieście świetnie bawili się zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Atrakcji było pełno – od koncertów muzycznych po festyny, gry, zabawy, spotkania z ciekawymi osobami. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.

Pierwszy dzień święta Mrągowa na Mazurach, to oczywiście wspaniałe koncerty. Na scenie mogliśmy zobaczyć Messajah, który kołysał publiczność w rytm muzyki reggae. Później oczywiście przebojowy i energetyczny Mrozu. To wszystko zaś działo się we wspaniałym amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Komu było mało i brakowało kolorytu wydarzeń, mógł wziąć udział w święcie Holi, czyli malowanie siebie i innych, a właściwie rzucanie kolorowymi proszkami. Zabawa była wspaniała.

W „małym amfiteatrze” przy Pl. Unii Europejskiej świetny koncert dał, urodzony w Mrągowie, Bartek Królik. Muzyk, piosenkarz, kompozytor, jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzycznych, multiinstrumentalista. Prekursor muzyki Soul/R&B w Polsce. Znany z występów w zespołach Sistars, Łąki Łan, jak i wieloletniej współpracy z Agnieszką Chylińską. W Mrągowie zaprezentował swój solowy album.

Przed Bartkiem wystąpił BARANOVSKi, czyli wokalista z ostrym pazurem w głosie, ale i wrażliwością. Jego występ był ogromną dawką pozytywnej energii. Publiczność bez problemu śpiewała takie przeboje jak „Luźno”, „Czułe Miejsce”, czy „Lubię być z nią”.

Kto był głodny, mógł przebierać w ofercie rozmaitych dań serwowanych wprost z food trucków. Kto zaś tęsknił za bardziej kulturalnymi niż kulinarnymi wrażeniami miał ku temu okazję podczas spotkania a aktorem i reżyserem Wojciechem Malajkatem czy słuchając fortepianowego recitalu Cezarego Nowakowskiego.

Na koniec zaś mogliśmy posłuchać koncertów znakomitych zespołów – Kolorowe Gitary (grupa odtwarza największe przeboje zespołu Czerwone Gitary) oraz THE BACKWARDS Beatlemania Show (europejski zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles).

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka