ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Dni Węgorzewa w wersji rekreacyjnej i sportowej

Jedna z konkurencji Mistrzostw Węgorzewa w Sportach Wodnych
Jedna z konkurencji Mistrzostw Węgorzewa w Sportach Wodnych fot. Mazury24

Trzydniowe dni miasta z jednej strony obfitowały w wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, z drugiej strony były wypełnione sportową rywalizacją w duchu fair play.

Węgorzewo dało się poznać nie tylko jako miejsce koncertów gromadzących szeroką publikę, ale także jako miasto przyjazne uprawnianiu sportów - zarówno tych na lądzie, jak i tych na wodzie. W sobotę (20 lipca) odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Węgorzewa. Choć na Mamrach wiatru było jak na lekarstwo, zawodnikom ośmiu załóg humory dopisywały. Piękne okoliczności przyrody wynagrodziły słabe warunki do żeglowania. Puchar Burmistrza Węgorzewa trafił do Marcina Tejszerskiego i jego załogi.

W niedzielny poranek przed węgorzewską ekomariną można było ćwiczyć, jeździć na rowerze, poznawać trasy rowerowe szlaku Green Velo – wszystko w ramach Aktywnego Lata z Radiem Zet.

Nieco bliżej zabytkowego zamku odbywały się Mistrzostwa Węgorzewa w Sportach Wodnych, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Koszałek Opałek. W pływaniu kajakami i rowerkami wodnymi brali udział zarówno najmłodsi, jak i ci starsi miłośnicy aktywności na wodzie, zawodowcy i amatorzy. Wszyscy bawili się znakomicie, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. I choć rywalizacja była zacięta, wszyscy zgodnie orzekli, że zwyciężyła świetna zabawa.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 12
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Nowy Harsz