ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Do Giżycka trafiły nagrody od Energi

Bieżące24 lutego 2020, 11:06
Do Giżycka trafiły nagrody od Energi
 fot. ENERGA

Nagrody w plebiscycie „Świeć się w Energą” trafiły do kolejnego laureata. Mowa o Giżycku, które po raz pierwszy w historii wygrało w charytatywnej akcji Grupy Energa na Warmii i Mazurach. Miasto pokonało dużo większych przeciwników, takich jak Elbląg czy Olsztyn.

– Cieszymy się, że nasze świąteczne iluminacje zostały docenione przez internautów. Zdajemy sobie sprawę, że w głównej mierze to zasługa naszych mieszkańców oraz osób które odwiedzały nasze miasto w okresie świąteczno-noworocznym – powiedział Wojciech Karol Iwaszkiewicz  burmistrz Giżycka. – Już dziś zastanawiamy się w jaki sposób upiększyć nasz miasto za rok, tak aby zająć jeszcze wyższą lokatę w plebiscycie Energi.

Konkurs „Świeć się z Energą” to nie tylko promocja miasta, ale przede wszystkim wielka charytatywna akcja. Dzięki wygranej do Giżycka trafiło 20 praktycznych energooszczędnych urządzeń AGD o łącznej wartości 10 tys. zł.

Zobacz zdjęcia świątecznie oświetlonego Giżycka

Uroczyste przekazanie nagród odbyło się w malowniczo położonej giżyckiej Ekomarinie. Przekazano je do instytucji niosących pomoc osobom potrzebującym m.in. do Hospicjum domowego dla dzieci oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

– Jestem szczęśliwa, sprzęt bardzo nam się przyda i na pewno będzie mieć wpływ na poprawę warunków życia naszych podopiecznych – mówiła Maria Popieluch, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową „Promyk”, założycielka Hospicjum domowego dla dzieci w Giżycku.

Przez 11 lat realizacji plebiscytu „Świeć się z Energą” pomoc trafiła już do ponad 200 instytucji pomocowych z całej Polski oraz setek rodzin indywidualnych. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia przekroczyła już 1 mln zł.

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl. Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew