ReklamaA1 - Stranda Jesień

Dom na skarpie - czy warto? Jaki projekt wybrać aby dobrze wkompnować w stromą działkę?

Pozostałe24 listopada 2021, 8:07
Dom na skarpie - czy warto? Jaki projekt wybrać aby dobrze wkompnować w stromą działkę?

Współcześnie znacznie zwiększyły się koszty budowy domu, a także ceny działek budowlanych. Tym samym coraz więcej osób musi wybierać między dobrą lokalizacją a większą powierzchnią domu. Czasami te dwa elementy można połączyć, decydując się na budowę domu na skarpie. Czy takie rozwiązanie jest korzystne? Jaki projekt wybrać?

Dom na skarpie - zbadaj teren

Przed zakupem pochyłej działki, warto dobrze się zastanowić, aby później nie natrafić na nieprzyjemne niespodzianki. Przede wszystkim należy dokładnie zbadać teren, aby mieć pewność, że w trakcie budowy nie pojawią się problemy. To fachowiec powinien ocenić stan geologiczny gruntu. Warto zaznaczyć, że w sytuacji, gdy działka jest pochyła tylko częściowo, to w tym miejscu można stworzyć piękny, romantyczny ogród. Z kolei zejście ze zbocza można stworzyć z dużych i eleganckich kamieni. Warto wiedzieć o tym, że budowa domu na skarpie jest bardziej skomplikowana niż na tradycyjnej działce, jednak to wcale nie oznacza, że takie zadanie nie jest możliwe. W rzeczywistości coraz więcej osób decyduje się na budowę nieruchomości na pochyłej działce. 

Zalety domów na pochyłym zboczu

Okazuje się, że dom na skarpie może mieć sporo zalet. Przede wszystkim dom na stoku może umożliwić stworzenie naturalnego podpiwniczenia. Tym samym dzięki budowie piwnicy można zyskać więcej przestrzeni użytkowej, a także zmniejszyć koszty. Zamiast piwnicy na dole może znaleźć się pralnia lub podziemny garaż. To jednak nie wszystko, ponieważ dom na skarpie niesie ze sobą także inne korzyści. Takie usytuowanie terenu jest bardzo atrakcyjne, romantyczne i pozwala na uzyskanie ciekawego widoku.

Dom na skarpie - czy warto? Jaki projekt wybrać aby dobrze wkompnować w stromą działkę?

Dom także może prezentować się wyjątkowo i wyglądać zupełnie inaczej niż pobliskie nieruchomości. Spadek można także wykorzystać na budowę nasłonecznionego tarasu. Spore znaczenie ma także możliwość wykorzystania zbocza na ogród lub sad. Obecnie bardzo modne są także domy kaskadowe, a więc pochyła działka daje ciekawe możliwości architektom i właścicielom nieruchomości. 

Proponowane projekty domów na pochyłą działkę 

Wybieramy projekt domu na pochyłą działkę. Poniżej zaprezentowano trzy ciekawe projekty.

Dom na stoku III

Projekt Dom na stoku III to nieruchomość o powierzchni 115 metrów kwadratowych, idealna dla rodziny składającej się z dwóch, trzech lub czterech osób. Projekt świetnie sprawdzi się na pochyłą, a także wąską, działkę. Wejście do domu oraz wjazd do garażu znajdują się w piwnicy, co sprawia, że wygosopodarowano więcej przestrzeni użytkowej. W podpiwniczeniu znajduje się także pralnia i kotłownia. Tym samym na co dzień te pomieszczenia są ukryte. Na parterze znajduje się salon z jadalnią, kuchnia i gabinet, a na poddaszu trzy sypialnie, trzy garderoby i duża łazienka. 

Dom na skarpie - czy warto? Jaki projekt wybrać aby dobrze wkompnować w stromą działkę?

AS III P

Projekt AS III P to dom o powierzchni 125 metrów kwadratowych, składający się z piwnicy, parteru i poddasza. Na parterze znajdują się obszerne pomieszczenia, umożliwiające wygodne spędzanie czasu. Poddasze przeznaczone jest na sen i relaks. 

Dom na skarpie - czy warto? Jaki projekt wybrać aby dobrze wkompnować w stromą działkę?

DOM NA STOKU

Dom na stoku to wyjątkowy projekt niewielkiej nieruchomości o powierzchni 105 metrów kwadratowych. Podpiwniczenie z pralnią i garażem sprawia, że mieszkańcy mają więcej miejsca na życie codzienne na parterze i poddaszu. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni stworzono naprawdę funkcjonalne pomieszczenia dla całej rodziny. 

Dom na skarpie - czy warto? Jaki projekt wybrać aby dobrze wkompnować w stromą działkę?Więcej projektów domów znajdziesz na DomoweKlimaty.pl

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Kalendarza 2021

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew