ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Droga dojazdowa do plaży miejskiej w Piszu zostanie wyremontowana

BieżąceInwestycje17 listopada 2022, 12:20
Droga dojazdowa do plaży miejskiej w Piszu zostanie wyremontowana
 fot. UM Pisz

Z tej inwestycji z pewnością ucieszą się mieszkańcy Pisza na Mazurach oraz turyści. Trwa właśnie gruntowny remont drogi gminnej od ul. Długiej do plaży miejskiej w tym mazurskim mieście.

- We wtorek, 15 listopada wizytowałem jedną z aktualnie realizowanych inwestycji – „Przebudowę drogi gminnej nr 174542N od ul. Długiej do plaży miejskiej w m. Pisz”. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa i wygody mieszkańców miasta oraz turystów, korzystających z infrastruktury turystycznej i z bazy noclegowej hoteli znajdujących się w tej okolicy – informuje burmistrz Pisza Andrzej Szymborski.

Jak dodaje burmistrz Pisza, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Droga niebawem powinna zostać oddana do użytku. Jest to kolejny etap modernizacji infrastruktury drogowej tego mazurskiego miasta.

- Co najważniejsze zrealizowana inwestycja poprawi komfort życia mieszkańców i uczyni nasze miasto bardziej dostępne dla odwiedzających gości. W ramach przebudowy wykonano nową nawierzchnię jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej, zjazdy, pobocza, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi – mówi burmistrz Andrzej Szymborski.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota udzielonego dofinansowania to 1.136.643,77 zł.

Całkowita wartość projektu to 2.368.647,15 zł.

Oprócz infrastruktury drogowej, zostanie zrealizowana inwestycja polegającą na poprowadzeniu w kierunku plaży miejskiej nowoczesnej ścieżki rowerowej wraz z ciągiem pieszym, a także oświetleniem. Z końcem listopada zostanie ogłoszony przetarg na realizację projektu, który jest niebywale istotny z perspektywy miłośników aktywnego wypoczynku, młodzieży oraz spacerowiczów.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sasanka

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Lamdo
ReklamaA2 - Ruciane Park